Okunma

Facebook Ve Twitter’a DDos Atağı


07 Ağustos 2009 Cuma 06:47
Facebook Ve Twitter’a DDos Atağı

Dün öğlen saatlerinde Twitter‘a erişim sağlanamamaya başlamıştı. Twitter, blog‘unda sorunu çözmeye çalıştıklarını, kapsamlı bir saldırıya maruz kaldıklarını tahmin ettiklerini açıklamıştı. Kötü niyetli insanların saldırısına uğrayan siteye uzun süre erişim sağlanamamasının sebebinin DDos saldırısı olduğu doğrulandı.

 

İşin ilginç yanı, Facebook da dün itibariyle DDos saldırısına maruz kaldığını açıkladı. Facebook’tan yapılan açıklamada; “Bu öğlen (dün) kısa süreli aralıklarla belirli kişilerin ağımıza girmeye çalıştıklarını tespit etti. Saldırıyı izledik, ve gerekli önlemlerimizi aldık. Kullanıcılara herhangi bir sorun yaşatmamaya çalıştık” dedi.

:: Facebook ve Twitter’a yapılan bu saldırılar hakkındaki görüşlerimizi forumda paylaşıyoruz.
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Ve Twitter’a DDos Atağı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Ve Twitter’a DDos Atağı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Ve Twitter’a DDos Atağı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "