Facebook Vidpresso servisini satın aldı


14 Ağustos 2018 Salı 09:51
Facebook Vidpresso servisini satın aldı

Facebook, sosyal medya ağlarının en çok ilgi gören kullanımlarından bir canlı yayınlar için önemli bir girişimde bulundu. Etkileşimli canlı yayın servisi konusunda önemli adımlar atan Vidpresso, Facebook’a dahil oluyor.

Facebook Vidpresso servisini satın aldı

Facebook, Instagram’a yönelen kullanıcıları, daha interaktif bir ortam hazırlayarak, tekrar kendi ekosistemine yoğunlaştırmak istiyor. Şu an için kullanılan canlı yayın sistemi, yayına konuk alma özelliği ile belirli ölçüde interaktiflik sunuyor ancak şirketin hedefi biraz daha fazlasını sunabilmek.

Şu anda kullanımda olan canlı yayın servisi, Vidpresso’ya göre çok daha basit bir yapıya sahip. Vidpresso ise sahip olduğu altyapı ile çok daha fazlasını sunacak. Ortaya çıkan bilgi ise, bu servisin teknolojisini ve ekipte yer alan 7 kişinin, şirketin bünyesine dahil edildi. Buradaki ilginç bilgi ise şirketin satın alınmamış olması.

Vidpresso, eski Engadget editörlerinden Randall Bennett tarafından kurulmuş bir sistem. Bu servis, birden fazla kamera, kameralar arası anlık geçişler, interaktif oylama, anket kayan yazı ekleme, renk ayarları, görüntü boyutlandırması gibi çok sayıda ayara imkan sunuyor.

Canlı yayın izleyenlerin, yayıncı ile çok daha etkileşimli bir ortama girebilmesi, hem canlı yayınlara olan ilgiyi artıracak hem de başka kullanıcıların da canlı yayın yapması için biraz daha teşvik edici olacaktır.

2012 yılında kurulan sistem, kullanıcıların çok daha etkileşimli bir canlı yayın ve sohbet ortamı içinde olması için tasarlanmış bir yapıya sahip. Facebook bünyesine katılan ekibin duyurusu da resmi site üzerinden yapıldı. Bu önemli adımın, canlı yayın entegrasyonu ve sonrasında ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz netleşmedi.

Yeni canlı yayın sisteminin, öncelikli olarak beta şeklinde kısıtlı bir kullanıcı grubuna sunulması bekleniyor. Özetle, çok daha etkileşimli ve yenilikçi canlı yayın sistemi için bir süre daha beklemek gerekecek.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Facebook Vidpresso servisini satın aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Vidpresso servisini satın aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Vidpresso servisini satın aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!