Okunma

Facebook Waze’i Satın mı Alıyor?


13 Mayıs 2013 Pazartesi 04:45
Facebook Waze’i Satın mı Alıyor?

Ücretsiz bir navigasyon uygulaması olan Waze halihazırda 30 milyon kullanıcıya hitap ediyor ve popülerliği giderek artıyor. İlk bakışta standart bir navigasyon uygulaması olarak görülen Waze aslına bakıldığı zaman neredeyse tamamen kullanıcı destekli bir navigasyon uygulaması. 

   

Kullanıcılardan gelen gerçek zamanlı veriler ile çalışan Waze uygulaması bilgileri anında diğer kullanıcılara aktarıyor ve böylece kapalı yollar, kaza durumları ve trafik akışı gibi olaylar tamamen kullanıcılardan gelmiş oluyor. Uygulamanın diğer bir özelliği ise konum paylaşımı yapılabilmesi ve sosyal ağlar ile tamamen etkileşimli şekilde çalışması.

Waze için 1 Milyar dolar!

Hal böyle olunca Waze’in sosyal bir navigasyon uygulaması olması Facebook’un odak noktası olmuş ve iddiaya göre gerekli irtibatlar kurularak satın alma isteği iletilmiş. The Wall Street Journal’in haberine göre Facebook, Waze ekibi ile pazarlık masasına oturmuş ve 1 Milyar Dolar gözden çıkarılmış. Waze uygulamasının adı daha öncede Apple ile anılmış ancak herhangi bir sonuç çıkmamıştı. Bakalım Facebook için ortaya atılan iddialar ne kadar doğru olacak.

:: Facebook’un Waze uygulamasının peşinde olmasının başka nedenleri olabilirmi?   

 
yazarMustafa Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, boş vakitlerinde fotoğraf çekmektedir. Yazar, farklı yazılımları ve iOS uygulamalarını incelemeyi sevmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook Waze’i Satın mı Alıyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    israil ürünü olduğunu oğrendiğimde bıraktığım program

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Super bir yazilim aktif olarak kullaniyorum

" Facebook Waze’i Satın mı Alıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Waze’i Satın mı Alıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Waze’i Satın mı Alıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "