Okunma

Facebook Workplace için önemli güncellemeler!


10 Ekim 2018 Çarşamba 10:56
Facebook Workplace için önemli güncellemeler!

Facebook, Flow konferansında Workplace için yeni güncellemelerini duyurdu. Bakalım Facebook Workplace için gelen güncellemeler ne yenilikler sunuyor?

Facebook, düzenlenen ve şirketin ilk liderlik zirvesi olan Flow konferansında, Workplace platformu için bir dizi yeni özellik duyurdu. Hem Instagram hem Facebook hem de Facebook’a bağlı olan servislerde son dönemlerde ciddi güncellemeler yapan Facebook’un Workplace güncellemeleri!

Facebook Workplace için gelen yeni özellikler!

İşletmeler için Güvenlik Durumu Kontrolü

Kullanıcılar için halihazırda kullanılabilir olan Güvenlik Kontrolü’nün bir benzeri olan bu özellik, hayati risk taşıyan durumlarda işverenlerin çalışanlarının güvende olup olmadıklarını Workplace sohbet üzerinden öğrenmelerini sağlamayı amaçlıyor

Sohbet fonksiyonu yenilikleri

  • Şirketler arası sohbet, görüntülü & sesli arama: Çok Şirketli Gruplar (Multi-Company Groups – MCG)’ın üyeleri, grubun diğer üyeleriyle –aynı şirkette çalışıyor olma kaydı olmaksızın– grup sohbeti, birebir sohbet ya da görüntülü ve sesli arama başlatabilecek, böylece daha verimli bir takım çalışması ortamı oluşturulacak ve Workplace’in tümleşik iletişim alanındaki duruşu daha da doğrulanmış olacak.
  • Tutturulmuş mesajlar: Çalışanların yeniliklerden habersiz kalmamalarından emin olmak artık mümkün. Ayrıca bu mesajlar arasında kaybolup vakit kaybetmemek adına, kullanıcılar artık bir mesajı bir konuşma dizisinin en üstüne tutturabilecekler
  • Cevaplar: Kullanıcılar herhangi bir sohbet grubundaki spesifik bir mesaja direkt olarak cevap verebilecek, böylelikle ekipler her zaman konuşmalarda neler olup bittiğinden haberdar olacaklar (WhatsApp’a benzer bir şekilde)
  • Lütfen rahatsız etmeyin: Çalışanlar Workplace Sohbet durumlarını “lütfen rahatsız etmeyin” olarak ayarlayarak, iş akışının bölünmesini engelleyecek ya da işe kısa bir ara verebilecekler — kullanıcılar ayrıca bildirimleri sessize alabilecek ve bildirim alacakları spesifik gün/saatleri de ayarlayabilecekler
  • Önemli olarak işaretle: Yüksek öneme sahip gruplar artık önemli olarak işaretlenebilecek, böylelikle grup üyeleri bu grupları haber kaynağının en tepesinde kolaylıkla bulabilecekler.

 

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Workplace için önemli güncellemeler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Workplace için önemli güncellemeler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Workplace için önemli güncellemeler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "