Okunma

Facebook, Yahoo’ya Dava Açtı


04 Nisan 2012 Çarşamba 08:15
Facebook, Yahoo’ya Dava Açtı

Sosyal ağ devi Facebook kendisini dava eden Yahoo‘ya karşı dava açtı. Günümüzde patent davası denince akla Apple gelir. Ancak bu aralar bir çok firma birbirine karşı patent savaşı veriyor. Bunlara Facebook ve Yahoo da dahil oldu.

Geçtiğimiz mart ayında Yahoo tarafından açılan patent davasında Yahoo; Facebook’un mesajlaşma da, haber kaynağında reklam gösterimi gibi 10’dan fazla patentini ihlal ettiğini düşünüyordu. Bu seferde Facebook, Yahoo’yu fotoğraf etiketleme, reklam gibi patentlerinden 10’unu ihlal etmekle suçladı

Merkezi California’da bulunan Facebook, San Francisco’daki federal mahkemede açtığı davada Yahoo’nun açtığı davanın reddedilmesini ve zararının tazmin edilmesini talep etti.

:: Sizce bu dava nasıl sonuçlanır?

 
yazarRamazan Gecü

ShiftDelete.Net'te staj eğitimini tamamlamakta olan Ramazan Gecü, Web Programlama ve Web Tasarım konularında kendini geliştirmeye devam etmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook, Yahoo’ya Dava Açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, Yahoo’ya Dava Açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, Yahoo’ya Dava Açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "