Okunma

Facebook Yavaşladı


13 Haziran 2011 Pazartesi 12:30
Facebook Yavaşladı

687 milyon üyeye ulaşan Facebook, sosyal ağ konusunda dünyanın tartışmasız lideri. Ülkemizde de çok büyük ilgi gören sitede artık 7’den 70’e hemen herkesin bir profili var.

İlk kurulduğundan bu yana müthiş bir hızla büyüyen Facebook belli bir olgunluğa erişmiş gözüküyor. Elde edilen veriler de bunu gösterir nitelikte.

Inside Facebook adlı sitenin yaptığı araştırmaya göre, Facebook’a üye olan kişi sayısı her ay azalıyor.


Geçtiğimiz yıl Facebook’a tüm dünya çapında ayda ortalama 20 milyon kişi üye olurken, bu yılın Nisan ve Mayıs aylarında bu miktar sırasıyla 13,9 milyon ve 11,8 milyona düştü.

Facebook’un nüfus artış hızı giderek düşüyor

Doygunluğa Ulaştı

Uzmanlar bu düşüşü normal karşılıyorlar. Neredeyse 700 milyon üyeye varan sitenin artık doygunluğa ulaştığı belirtiliyor. Yani kısacası neredeyse Facebook’a üye olmayan kimse kalmadığı için hızda düşüş oluyor.

Üye sayısında en çok artış görülen ülkeler arasında Türkiye de var. Mayıs ayı itibariyle ülkemizde 28,2 milyon Facebook üyesi bulunuyor. Bu da 1 ay içinde %2,4′lük artış anlamına geliyor. En fazla artış ise %10 ile Brezilya’ya ait.

:: Facebook’a ne zaman üye oldunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Facebook Yavaşladı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  benim 4 tane var

 2. ~J.c--W_ dedi ki:

  Multi üyeliğin haddi hesabı yok

 3. SDN Okuru dedi ki:

  yedekte değil pokerde üçkağıtçılık yapıcak diye..evli olan çapkınlık yapıcak diye açar durur yeni hesapları bizde 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  En az 5 tane sahte Facebok hesabım var :)) Zuckerberg salağı hala yeni üye alacağını mı düşünüyor

 5. evowinds dedi ki:

  Facebook’a 2007 yılında üye oldum. Açılan bu yeni üyeliklerin bazıları da multi.
  Bizim insanımız yedekte bulundurmayı sever…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Belli bir doyum noktasına ulaştığından olmasın ne bekleniyorduki 6 milyar kullanıcısımı olmalıydı . Bu facebook un bukadar pohpohlanmasına zaten anlam veremiyorum ilk çıktığı zamanlarda haber bültenlerinde bile muhabbeti dönüyordu. Nüfuz cüzdanı gibi herkesinde bir facebook hesabımı olmalı !

" Facebook Yavaşladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Yavaşladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Yavaşladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "