Okunma

Facebook’a Dislike Mı Geliyor?


12 Aralık 2014 Cuma 14:30
Facebook’a Dislike Mı Geliyor?

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook merkez ofisinde Townhall‘da gerçekleşen soru cevap etkinliğinde yöneltilen sorulardan en çok oy alanları cevapladı.

Etkinlikten sonra Mark Zuckerberg‘ün kendi Facebook hesabı üzerinde yayınladığı videoda ise Zuckerberg, uzun zamandır dedikoduları gündemde olan ve birçok kişinin merak ettiği Dislike butonu konusuna açııklık getiriyor.

Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada, Dislike yani Beğenme butonu hakkında düşündüklerini ancak bu butonu koymanının Like yani Beğen butonu koymak kadar kolay olmadığını aktardı.

Zuckerberg, Beğen butonu olumlu duygular ifade ettiği için kullanıcıların kendilerini rahat hissederek kolaylıkla bu butonu kullandıklarını ve paylaşımın sahibinin de bundan mutluluk duyduğunu belirtti.

14-12/12/ekran-goruntusu-502.png

Mark Zuckerberg’ün paylaştığı videoya erişmek için tıklayınız. 

Ancak kullanıcıların Facebook’ta her zaman iyi bir haber ya da olay paylaşmadığını bazen bir ölüm, bir facia da paylaşabildiklerini ve arkadaşlarının bu paylaşımlarda Beğen butonu kullanırken kendilerini rahat hissetmediklerini ve insanların farklı duygularını ifade edebilmesinin çok güçlü olabileceğini ancak bunu yapmak için doğru yolu bulmak zorunda olduklarını aktardı.

Aslına bakacak olursanız bir bakıma Mark Zuckerberg, bu soruya verdiği cevabı kendi Facebook hesabından da paylaşarak, bu konuda bir kamuoyu yoklaması yapıyor gibi görünüyor. Muhtemelen bu andan itibaren gelen tepkilere dayanarak Facebook, Dislike butonu konusunda kesin kararını verecektir.

:: Facebook’a Dislike butonu gelmeli mi? 
yazarBerkay Tutal

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde makina mühendisliği eğitimini sürdüren Berkay, teknolojinin hemen her alanını takip ederken, özellikle mobil ve giyilebilir cihazlarla beraber Apple'ın ürünlerine ayrı bir ilgi besliyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “Facebook’a Dislike Mı Geliyor?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  aile faciası

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Dislike gelsin ama isteyen kişiler hesap ayarlarından kapayabilirse daha iyi olur.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bence 5 yıldız oylama sistemi getirilsin en mantıklısı bu olur

 4. SDN Okuru dedi ki:

  beğen butonu insanların paylaşımlarının artmasını tetikleyebilir ancak beğenme butonu gelirse bazı insanların tam tersi etki yaparak paylaşımda bulunmamalarına sebep olabilir. Sonuçta herkes herşeyi beğenmek zorunda değil ama beğenilmeyen şeylerin paylaşılmasını engelleyecek türde değişikliğe gidilmemesi gerekir. Facebookun beğenme butonu koymaması daha mantıklı.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook hayatta dislike butonu koymaz cünki dislike butonu bazilarinin üyeligini silmesine neden olabilir !

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Begen yerine gördüm butonu gelse hem iyi hem kotu durumlari ifade eder

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Begenmeyen isaretlemesin. Cok sacma bir dusunce. 0 olan zaten begenilmemistir.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Dislike butonu gelirse diğer ifadeler içinde butonların gelmesi ***** beğendim, Çok beğenmedim vs..) sonuçta kullanıcıyı 2 ifade arasında bırakıyor. Gerçi şuan da beğenmek zorunda bırakıyor fakat tartışmaya açık bir konu..

 9. SDN Okuru dedi ki:

  bu kararı kamuoyuna sunarak vereceğini sanmıyorum. üstünde çok çalışılması gereken bir iş.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Kan çıkar! sakın eklemeyin!

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel olur

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Bence kullanıcıya karar sunulmalı isteyen dislike butonunu eklemeli isteyende eklememeli.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Yakında sırf bunun için cinayetler, vahşetler, yaralamalar artacaktır. Youtube neysede facebookda olmamalı kesinlikle

 14. eSa dedi ki:

  Kesin olmasý lazým zaten. Hatta beðenmediðim þeyler bir daha karþýma da çýkmasýn

" Facebook’a Dislike Mı Geliyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’a Dislike Mı Geliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’a Dislike Mı Geliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "