Okunma

Facebook’a Kullanıcı Adınızla Girin!


24 Eylül 2009 Perşembe 13:41
Facebook’a Kullanıcı Adınızla Girin!

Facebook’a e-posta adresi ile giriş yapmak yakın gelecekte tarih olabilir. Zira kısa süre önce kullanıcı adı ile kişisel URL hizmetini sunan Facebook, şimdi de bu kullanıcı adları ile doğrudan siteye giriş imkanı sağlıyor. Diğer bir deyişle, sahibi olduğunuz kullanıcı adını ve şifrenizi normal giriş ekranında yazarak, sitede oturum açabiliyorsunuz.

Güvenlikte Çatlak Olur mu?

Uzun e-posta adresine sahip olanlar için ilaç gibi geleceği tahmin edilen bu özellik, aynı zamanda önemli güvenlik açıklarına da neden olabilir. Çünkü hangi e-posta adresiyle kayıt yaptığınızı yalnızca siz bilirken, kullanıcı adınız tüm sosyal çevrenizce bilinen bir giriş şekli haline geliyor.

Şifreyi Kuvvetlendirin!

Umuyoruz ki en yakın zamanda Facebook ekibi kullanıcı adıyla girişi “seçime bağlı” bir hale getirir, aksi takdirde artık hayatımızın bir parçası haline gelen Facebook hesaplarını farklı şifreler denemekten yılmayan kişilere kaptırmak da mümkün.

:: Kullanıcı adıyla giriş kolaylık mı, tehlike mi? Forumda tartışıyoruz.

Bilgi İçin : Facebook Blog
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook’a Kullanıcı Adınızla Girin!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    iyi olmuş mail yazmayla uğraşmıycaz bari

  2. SDN Okuru dedi ki:

    bu biraz sakıncalı bir sistem. şifrenizi bilen birisi mail adresini bilmiyorsa hesabınıza zaten giriş yapamaz. (şifre tahmini yaptıgını varsayalım!) ama zaten kullanıcı adınız varsa ve şifre kombinasyonunu tahmin edebilirse hesabınıza giriş kolay. ben kullanıcı adı almadım sırf bu yüzden

" Facebook’a Kullanıcı Adınızla Girin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’a Kullanıcı Adınızla Girin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’a Kullanıcı Adınızla Girin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "