Okunma

Facebook’a Mobil Reklamlar Yolda


07 Şubat 2012 Salı 13:30
Facebook’a Mobil Reklamlar Yolda

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook’un mobil kullanıcı sayısının hızla arttığı bir gerçek. Yapılan son araştırmalar gösteriyor ki Facebook kullanıcılarının neredeyse yarısı Facebook hesaplarına mobil cihazlarından da erişiyor.

Önümüzdeki aylarda 5 milyar dolarlık halka arza hazırlanan Facebook, bu aylarda karını arttırmayı planlıyor. 2011 yılında 1 milyar dolar net karı olan Facebook, mobil web sayfasından ve mobil uygulaması üzerinden gelir elde edemiyor olması sebebiyle eleştiriliyordu.

 

Görünen o ki Facebook, halka arz sürecinde karını maksimize edebilmek amacıyla mobil uygulamalarını da reklamlarla bezemeye hazırlanıyor. Financial Times’ın haberine göre reklamlar, kullanıcıları güncellemeler kısmında bekliyor olacak. Yani bilgisayardan girildiğinde görülen ve artık kullanıcıların dikkatini çekmekten bir hayli uzakta olan reklamlar yerine mobil reklamlar çok daha etkili olacak.

Reklam konusunda bir firma ile görüşmelere başladığı bildirilen Facebook’un, mobil reklam sektörünün de yıldızı olacağına kesin gözü ile bakılıyor. Facebook’un bu yeni reklam stratejinin daha etkili olacağı da kesin ancak Facebook anasayfasında reklamlar görmenin kullanıcıları bıktırıp bıktırmayacağı şimdilik gizemini koruyor.

:: Facebook mobil reklamları sizi Facebook uygulamasından soğutur mu?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook’a Mobil Reklamlar Yolda”

  1. Akferzan dedi ki:

    Yok artık!! Mobile iyiydi reklam ne ya. Gözünü para bürümüş zuckerberggg yeterr paraparaparapara

  2. klongs dedi ki:

    her yeri reklam saten biraz daha reklam olursa herkes google+ geçecek

" Facebook’a Mobil Reklamlar Yolda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’a Mobil Reklamlar Yolda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’a Mobil Reklamlar Yolda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "