Okunma

Facebook’a Yeni Güncelleme!


07 Kasım 2014 Cuma 22:00
Facebook’a Yeni Güncelleme!

Dünya çapında milyarlarca kişinin kullandığı sosyal paylaşım sitesi Facebook, bir güncelleme daha aldı. Genelde kullanıcılar tarafından hoş karşılanmayan hatta beğenilmeyen Facebook güncellemeleri, bu sefer beğenilecek gibi gözüküyor.

Çoğu kişinin arkadaş listesinden silemediği ancak paylaşımlarını görmek istemediği kişiler mevcuttur. Bu kişiler ya da beğendiğiniz sayfaların paylaşımlarını gizlemek artık eskisinden daha kolay. Yeni güncelleme ile gelen zaman akışı ayarları sayesinde artık zaman akışınızı kontrol etmek ve istemediğiniz gönderileri gizlemek kolaylaştı.

Daha az göster ya da hiç gösterme

Bazı arkadaşlarınızın paylaşımlarını daha sık görmek istediğiniz gibi bazılarını görmek istememeniz de normal. Yeni zaman akışı güncellemesi, sadece bir kaç parmak hareketi ile istemediğiniz paylaşımları gizlemenizi ya da paylaşımlarını beğenmediğiniz kişinin adını daha az görmenizi sağlıyor.

Sadece arkadaş kalın

Yeni ayarlar ile paylaşımlarını görmek istemediğiniz kişi hala daha arkadaşınız kalırken, onu takip etmeyi bıraktığınızı anlamıyor bile. İşin güzel yanı yine aynı ayarlar menüsünden istediğiniz zaman geri takip edebiliyorsunuz. 

:: Arkadaş listenizden kaldıramadığınız ancak paylaşımlarını görmek istemediğiniz kişiler var mı?
yazarAtakan Sayın

Mobil teknoloji tutkunu olan Atakan, yıllardır Android kullanıyor. PC mi Mac mi sorusuna ise kesinlikle Mac cevabını veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

21 yorum - “Facebook’a Yeni Güncelleme!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye facebook çalışma ekibi neden gizli? Adres, görev dağılımı, yetki ve sorumlulukları neden açık değil? Sahte profil hesaplarının bilgileri ve kendi inisiyatifleri ile çıkarılmadığı ne malum? Bu saklı halleri ile gizli çete gibi faaliyet gösteriyor sayılmazlar mı? Örneğin profil hesabım tamamen bozulmuş durumda… Saldırı yapmadıklarının garantisi var mı?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  masaüstü sürümünde uzun zamandır olan bişiydi .. ordan yaptığımızda da mobil sürümde gizlenmiş oluyorlardı (en azından benim ayarlarım bu şekilde çalışıyordu) pek yeni bir atraksiyon gibi gelmedi bana ..

 3. spybot dedi ki:

  Bana niye gelmedi ..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  O kadar çok iletişim aracımız var ki bunlara kafa yormaktan iletişim kurmaya zaman ayıramıyoruz.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook geliştiricileri bilgisiz

 6. SDN Okuru dedi ki:

  1,3 milyar üyesi var
  Milyarlarca değil
  Milyonlarca olabilir 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten vardı bu güncelleme

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Oldu canım diyorum, o benim paylaşımları görecek ama ben görmeyeceğim. Bende sanıyorum ki, takip’ten çıkarınca (unfollow edince) otomatik olarak benim hiç bir paylaşamımı göremeyecek. Yine dağ fare doğurmuş desene. Yıl olmuş 2014 bırak bu dayatmaları facebook! Artık hızla kullanıcı kaybetmeye başlayıp bu büyüme rakamlarını bile yayınlayamıyorsun…

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Geç Kalınan Guncelleme Sonunda

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Akkoll; zaten Türk Halkını ne memnun edebilir ki. Sanana birader geçse. Sende kur şirket erken yayımla o zaman.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Bu zaten vardı ki

 12. akkoll dedi ki:

  Geç kalýnmýþ bir güncelleme.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Nerde hani güncelleme?

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Gorelim bakalim

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Feysbuk’un bir milyardan az kullanıcısı var, insanları yanıltmayın.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  iOS’ta şuan güncelleme yok

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Hep vardı ki takip etme yeter

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten var ki

 19. SDN Okuru dedi ki:

  milyarlarca derken dünyada hepi topu 7 milyar insan var bunlardan sadece 3 milyara internete erişebiliyorsa milyarca biraz ütopik bir rakam.

 20. neet dedi ki:

  bu sefer iþe yarar bir þeyler olmuþ.

" Facebook’a Yeni Güncelleme! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’a Yeni Güncelleme! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’a Yeni Güncelleme! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "