Okunma

Facebook’ta Bir Yenilik Daha


11 Eylül 2009 Cuma 06:43
Facebook’ta Bir Yenilik Daha

Facebook‘un icraatleri devam ediyor. Site son olarak kullanıcılarına, durum güncellemelerinde de arkadaşlarımızı tag’leyebileceğimizi (etiketleyebileceğimizi) resmi blog‘unda duyurdu. Tıpkı Twitter‘da olduğu gibi kullanıcılar “@Aykut, bu gerçekten iyi oyun” gibi, yalnızca bir kişiyi refere eden iletiler girebilecek.

Bu son yenilikle birlikte Facebook, bir parça daha Twitter’a yaklaşmış oluyor. İleti yazarken “@” ile başlamanız gerekecek. Akabinde açılır menü gelecek ve isimler burada yer alacak. Tag’lenen arkadaşlara bildirim gelerek arkadaşınızın, iletinizi görmese de haberi olacak. Bu yenilik tüm dünyada aynı anda başlamayacak, yavaş yavaş tüm ülkelerde kendini gösterecek.

:: Facebook’un geleceğini nasıl görüyorsunuz?




yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook’ta Bir Yenilik Daha”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu durum ilerde sıkıcı olacak facedende vazgeçilecek daha farklı seylere yönelecekler

  2. SDN Okuru dedi ki:

    süper

" Facebook’ta Bir Yenilik Daha konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’ta Bir Yenilik Daha ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’ta Bir Yenilik Daha ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "