Okunma

Facebook’ta İşgal Planı Yaptılar


29 Temmuz 2009 Çarşamba 15:00
Facebook’ta İşgal Planı Yaptılar

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından Facebook’ta enteresan bir olay yaşandı. Sitede, İngiliz öğrenci Lizzie Palmer‘ın kurduğu bir grupta 7 bin kişi, Liechtenstein’ı işgal etmek üzere İnternet üzerinde bir araya geldi. Yalnızca eğlence amaçlı açılan bu grup, Avrupa’nın küçük ve zengin ülkesi Liechtenstein‘a maalesef böyle yansımadı. Zira ülkenin gazeteleri Facebook’taki bu grubu kastederek, işgal planının korkunç olduğuyla ilgili manşetler attı.


Liechtenstein’ın başkentinde bulunan Vaduz Kalesi

Palmer’ın yalnızca can sıkıntısından kurduğu “1 milyon kişi toplanıp Liechtenstein’ı işgal edelim” grubu, 35 bin kişilik ülkenin panik yaşamasına neden oldu. Yalnızca birkaç haftada 7 bin kişiyi geçen üye sayısıyla grupta, Liechtenstein için yeni bir bayrak bile tasarlandı. Ülkenin gazetelerinde geniş yer bulan bu konu, 160 kilometre karelik boyutu ve zengin vatandaşlarıyla, kolay bir hedef olduğu şeklinde yorumlandı.

Lizzie Palmer’ın kurduğu grup, bu kadarla da yetinmeyip, Liechtenstein’ın başkenti Vaduz‘daki Kraliyet Sarayı’nın bir görüntüsünü photoshop kullanarak değiştirdi. Öyle ki, saraydaki ülke bayrağını silip, yerine Facebook bayrağı koyan üyeler, Palmer’ı geleceğin Liechtenstein kraliçesi olarak görüyor. Bu vahim yanlış anlama, kendisine ait bir ordusu bulunmayan ülkeyi, oldukça sıkıntıya sokmuş gözüküyor.

:: Lizzie Palmer’ın eğlence amaçlı açtığı grubun Liechtenstein’da farklı algılanmasını nasıl yorumluyorsunuz?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Facebook’ta İşgal Planı Yaptılar”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    saçma ya biri çıkmış can sıkıntısı için grub kurmuş bunlarda korkuyo

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bunun şakası olmaz be.. korkmuşlardır ama o ülkeyi korurlar… kedi köpek kardeşliği

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Başlık Olmadı

" Facebook’ta İşgal Planı Yaptılar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’ta İşgal Planı Yaptılar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’ta İşgal Planı Yaptılar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "