Okunma

Facebook’ta Onaylanmış Hesaplar


16 Şubat 2012 Perşembe 09:30
Facebook’ta Onaylanmış Hesaplar

Bilindiği üzere Facebook, kullanıcılarının gerçek isimlerini kullanması konusunda oldukça katı kurallara sahip. Hatta uzunca bir süredir siteye üye olurken adı ya da soyadından şüphe duyulan kullanıcıların hesap açmak için isimlerini kanıtlaması gerekiyordu. Facebook, isimler konusundaki bu hassasiyetinde ünlüler için ufak bir esneklik sağlayacak gibi görünüyor.

Twitter’dan bildiğimiz Verified Account (Onaylanmış Hesap) Facebook’a da geliyor. Yarın başlayacak olan bu uygulamaya başvurmanın bir yolu yok. Sadece Facebook’un seçtiği kullanıcılar bu uygulamadan yararlanabilecek. Facebook’un bu seçimi yaparken belli bir abone sayısını kıstas alacağı tahmin ediliyor.

Facebook’un bu uygulamasına seçilen kullanıcılar, hesaplarını onaylamak için üzerinde fotoğrafları bulunan resmi bir evraklarının dijital kopyasını göndermek zorundalar. Hesap onaylandıktan sonra Facebook, bu dosyaları sileceğini açıkladı.

    

Hesabın onaylanmasından sonra ise kullanıcılar ister sadece sahne isimleriyle isterlerse her iki isimleriyle birden Facebook’ta var olabilecekler. Örnek vermek gerekirse gerçek adı Fahrettin Cüreklibatur olan Cüneyt Arkın, Facebook’ta artık Fahrettin cüreklibatur, Fahrettin Cüreklibatur (Cüneyt Arkın) ya da Cüneyt Arkın olarak görünebilecek.

Onaylanan hesaplar, Facebook’un Abonelik Önerileri kısmında daha yukarıda çıkacaklar. Böylelikle Cüneyt Arkın yerine kazara başka ve ünlü olmayan bir Cüneyt Arkın’a abone olma ihtimaliniz de düşecek.

Birçokları tarafından bu yenilik “Facebook Twitter’dan rol çalıyor” olarak nitelendirildi. Twitter’ı birçok kişinin sadece ünlüleri takip etmek için kullandığı düşünülecek olursa belki pek de haksız sayılmazlar. Bakalım ünlüler bu yeni uygulamaya karşı nasıl tepki verecek.

:: Facebook’tan ünlülerin profillerine abone oluyor musunuz?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Facebook’ta Onaylanmış Hesaplar”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ayni sorunu bende yaşıyorum hesap zaten onaylanmış ne demek biri aydinlatabilir mi acaba??

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Hesabıma giremiyorum bu hesap onaylanmış diyor hesabıma nasıl girebilirim ?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  vayyyyy

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Önce google tan fotoğrag österimini çal sonrada bu. Facebook’un sonu gelecek diyeceğim ama bu kadar bilinçsiz insan nefes aldığı sürece imkansız.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  “Facebook’tan ireniyorum biran önce sonu gelir inşllah… ”

  AMİNNNNNN…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  tamam,mail versinler,pasaport yada kafa kağıdını taraf yollarız 😀

 7. SDN Okuru dedi ki:

  gzl olur ve herkes için böle bişi olsun..

 8. SDN Okuru dedi ki:

  O sana bayılıyormuş ne olursun gelsin diyor. ;D

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook’tan ireniyorum biran önce sonu gelir inşllah…

" Facebook’ta Onaylanmış Hesaplar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’ta Onaylanmış Hesaplar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’ta Onaylanmış Hesaplar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "