Okunma

Facebook’tan Snapchat Rakibi!


09 Haziran 2014 Pazartesi 20:55
Facebook’tan Snapchat Rakibi!

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook‘un son dönemdeki hedefleri arasında bağımsız ve yeni mobil uygulamalar yer alıyor. Birçok özelliği ana Facebook uygulamasının dışında taşımaya çalışan şirket, yeni palazlanan mobil uygulamaları da gözden kaçırmıyor. Bir süre önce, son dönemin popüler uygulaması Snapchat‘e göz diken Facebook istediğini alamamıştı.

Satın alamadı, kendi yaptı

3 milyar dolarlık teklif iddialarına rağmen Snapchat’i alamayan dev şirket kendi uygulaması Slingshot‘u geliştirdi. Bugün ABD ve çeşitli pazarlarda iOS için yayınlanan yeni uygulama, Snapchat‘i andıran ancak farklılıklar içeren yapısıyla dikkat çekti. Fotoğraf ve video gönderme yeteneğine sahip programın en dikkat çekici kısmı ise gönderiyi alan kişinin göndericiye bir karşılık vermeden içeriği görememesi olarak öne çıkıyor.

Apar topar kaldırıldı

iOS sürümü yayınlanan uygulama çıkar çıkmaz adından söz ettirse de, birkaç saat içinde beklenmedik bir gelişme yaşandı ve Facebook uygulamayı App Store‘dan kaldırdı. Konuyla ilgili Techcrunch sitesine açıklamada bulunan şirket sözcüsü, Slingshot uygulamasının erken bir sürümünü kazara yayınladıklarını belirtti ve uygulamanın üzerinde çalışmayı sürdürdüklerini ifade etti. Bakalım Slingshot ne zaman tekrar ve kalıcı olarak yayınlanacak?

:: Snapchat kullanıyor musunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook’tan Snapchat Rakibi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’tan Snapchat Rakibi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’tan Snapchat Rakibi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "