Okunma

Facebook’tan Tıklayın, Cepten Konuşun


27 Eylül 2010 Pazartesi 01:49
Facebook’tan Tıklayın, Cepten Konuşun

Turkcell’in dünyada bir ilk olan TıklaKonuş servisi artık Facebook kullanıcılarının da hayatını kolaylaştırıyor. TıklaKonuş sayesinde Turkcell’liler Facebook’ta birbirlerinin numarasını görmeye ya da numara çevirmeye gerek kalmadan tek tıklamayla sesli arama yapabiliyor. 

Kullanıcıların kendi tercihi ve izni doğrultusunda Facebook üzerinden başlatılan sesli görüşme, her iki kullanıcının da cep telefonu üzerinden gerçekleşiyor (4. iPhone Savaşı Başladı).

 

TıklaKonuş aramayı başlatan kişiye dakikası 1 TL olarak ücretlendiriliyor.

 

Facebook kullanıcılarınınTıklaKonuş kolaylığından yararlanabilmeleri için Turkcell’li olmaları  ve http://apps.facebook.com/turkcelltiklakonus adresindeki uygulamayı yükleyerek cep telefonu numarasını bir kez sisteme kayıt etmeleri gerekiyor. Facebook’ta Arama bölümüne TıklaKonuş yazarak da uygulamaya ulaşmak mümkün.

Bu uygulama sayesinde TıklaKonuş kullanan arkadaşlarının numarasını görmeye bile gerek kalmadan tek bir tıkla ulaşabilen Turkcell’liler isterlerse belirli kriterler doğrultusunda ya da rastgele yeni arkadaş da arayabiliyor.

Turkcell’liler Ayarlar menüsünü kullanarak ne zaman aranmak istendiği, kimlerin kendisini arayabileceği gibi tercihlerini yapabiliyor, istemediği kişilerin kendisini aramasını engelleyebiliyor ya da TıklaKonuş özelliğini istediği zaman kapatıp açabiliyor.

:: Bu servis hoşunuza gitti mi?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook’tan Tıklayın, Cepten Konuşun konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’tan Tıklayın, Cepten Konuşun ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’tan Tıklayın, Cepten Konuşun ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "