Facebook’un TV dizileri başlıyor!


26 Temmuz 2017 Çarşamba 22:00
Facebook’un TV dizileri başlıyor!

Geçtiğimiz ay ortaya çıkan haberler Facebook’un kendi orijinal televizyon dizilerini çekmeye başlayacağını söylese de, o dönem yalnızca bir dedikodu olarak anılıyordu. Görünüşe göre bu durum tam anlamıyla gerçek ve ilk diziler de Ağustos ayında bizlerle olacak.

Facebook ile YouTube karşı karşıya!

Bugün ortaya çıkan haberlere göre Facebook iki farklı tipte içerik üretmeye başlayacak. Bunlardan biri kısa yayın süreli ve pahalı olmayan küçük diziler. Bunların dışında da gerçek anlamda ciddi prodüksiyon değeri olan pahalı internet dizilerinin yapımlarına da başlanacak.

Ağustos ayından itibaren ise ilk olarak bahsettiğimiz kısa süreli ve pahalı olmayan yapımlar yavaş yavaş Facebook kullanıcılarına sunulmaya başlanacak. Aslına bakarsanız Facebook’un bu dizileri geçtiğimiz aydan itibaren başlatmayı planladığı ama yaşanan problemler nedeniyle bir aylık bir gecikme yaşandığı belirtiliyor.

17-07/26/facebook-premium-tv-shows-sdn-shiftdelete.jpg

Bu arada bu işe giren tek mecranın Facebook olmadığını da belirtmemiz gerekiyor. Zira Silikon Vadisi’nin yeni çılgınlığı internet televizyonları ve internet dizileri. Snapchat bu alanda öncü olarak ilk şovlarını geçtiğimiz dönemde başlatmış ve kısa süreli içerik konseptini yavaş yavaş oturtmuştu.

Son olarak da Facebook’un planlarının Google’ın YouTube’undan daha büyük bir internet televizyonu konsepti oluşturmak olduğunu ama bu büyüklüğün HBO ya da Netflix gibi şirketlerle yarışıp yarışamayacağının henüz belli olmadığını da hatırlatalım.

:: Facebook’un dizilere olan ilgisini nasıl karşılıyorsunuz?


 • yazarMurat Sağlam

  Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Facebook’un TV dizileri başlıyor!” üzerine 3 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   bi kerede özentilik yapma be kendin farklı bi hizmet çıkart ama senin de sonun gelecek facebook

  2. SDN Okuru dedi ki:

   bakır kafa napıcanı iyice şaşırdı.facebook marka helikopter de yapar bu öpülmemiş kurbağa

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Valla facebook çok güzel cesaretle çok iyi yerlere gelmeye çalışıyo ama bence fazla açılıp boğulacak

  Yorum yazın

  Geri bildirim