Okunma

Falcon Heavy görevini canlı canlı izleyin!


26 Ocak 2018 Cuma 19:30
Falcon Heavy görevini canlı canlı izleyin!

Falcon Heavy fırlatma görevi için biletler satışa çıktı. Fırlatmayı yerinde izlemek isteyenler şimdiden biletlerini satın almaya başladı.

SpaceX yeni roketi Falcon Heavy ile ilk görevini önümüzdeki günlerde Mars’a gerçekleştirecek.

3 adet Falcon 9 roketinin bir araya getirilmesinden oluşturulan Heavy, Mars‘a düzenlenecek görevler için büyük öneme sahip.

İlk test başarıyla tamamlandı

Çarşamba günü gerçekleştirilen testte Falcon Heavy’de kullanılan 27 motor aynı anda ateşlendi ve detaylı testler gerçekleştirildi.

Falcon Heavy ilk görevini gerçekleştirecek

SpaceX, Falcon 9 ile onlarca farklı başarılı görev gerçekleştirmişti. Ancak, Falcon Heavy roketiyle şimdiye kadar hiç görev gerçekleştirilmemişti.

Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek fırlatma görevinde roket, ilk kez gerçek hayat testlerine tabii tutulacak.

Kennedy Uzay Merkezi, fırlatma görevini yerinde izlemek isteyenler için  tesisin kapılarını meraklılara açılacak.

SpaceX Kenny Uzay Merkezi Falcon

Bu tarihi ana tanıklık etmek isteyenler ise 35 dolardan başlayan ücretler ödemek durumunda.

Uzay merkezinin internet sitesi üzerinden satışa sunulan biletler, 35 dolardan başlayan fiyatlara sahip.

Meraklılar Kennedy Uzay Merkezi’ndeki belirlenen noktalardan fırlatmayı 35 dolara izleyebilecek.

Appolo/Saturn V Merkezi‘nden fırlatmayı izlemek isteyenlerin ise 195 dolar ödemesi gerekecek.

Buraya tıklayarak biletlerin satış sayfasına ulaşabilirsiniz.

27 motor aynı anda ateşlendi

Elon Musk’ın ve SpaceX’in Twitter hesapları üzerinden paylaşılan görüntüler, Kennedy Uzay Merkezi‘ndeki ilk fırlatma testine ilişkindi.

Elon Musk Mars’a arabasını götürüyor

tesla roadster falcon heavy

Önümüzdeki hafta gerçekleşeceği açıklanan fırlatmada Falcon Heavy roketinde Elon Musk’ın kendi arabası da olacak. Fırlatmada Elon Musk’ın Tesla Roadster spor otomobili faydalı yük olarak kullanılacak.

İkinci nesli tanıtılan Roadster’ın ilk versiyonu Mars’a gönderilecek. Görev başarıyla tamamlanırsa Mars yörüngesinde Elon Musk’ın aracı Roadster’ı bulunacak.

Amerika’da hükümet kapandı, fırlatma ertelendi

Amerika’da geçtiğimiz hafta hükumetin kapanması nedeniyle izin Falcon Heavy kalkışı için izin alınamadı. Hükumetin kapanması nedeniyle de zaten gecikmiş olan fırlatma testi daha da gecikmek zorunda kaldı.

Elon Musk net bir gün vermese de gerekli izinler alındıktan sonra Falcon Heavy roketinin ilk kez havalanması bekleniyor. Roketin hedefiyse Mars.

”Patlayabilir” 

SpaceX Falcon Heavy

Önümüzdeki hafta gerçekleşmesi beklenen fırlatma Falcon Heavy için ilk gerçek dünya testi. Roketin bu testte başarılı olup olamayacağı ise muamma.

Zira Falcon 9 roketi yapılan pek çok başarısız denemeden sonra başarılı inişler gerçekleştirebilmişti. Musk da yaptığı bir açıklamada roketin görev sırasında patlayabileceğini söylemişti.

:: Sizce görev başarıyla gerçekleştirilebilecek mi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Falcon Heavy görevini canlı canlı izleyin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Falcon Heavy görevini canlı canlı izleyin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Falcon Heavy görevini canlı canlı izleyin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "