Okunma

Farkındalık ve Teknoloji Alışverişi


25 Mayıs 2014 Pazar 13:00
Farkındalık ve Teknoloji Alışverişi

Kişisel farkındalık konu teknoloji ihtiyaçlarıysa ciddi seviyede önem taşıyor. Bu noktada devreye giren temel unsur ise neye ihtiyaç duyulduğu. Teknoloji raflarındaki seçeneklere ulaşmadan önce bir araştırma, gözden geçirme sürecinin önemli olduğu aşikar.

Hatta teknoloji raflarının önünde duran çalışanların da sürece katkılarının olduğunu belirtmeden geçemeyiz. Bir tablet bilgisayar ya da modem düzeneği, her ne olursa olsun teknoloji konulu ihtiyacın önünde bazı faktörlerin masaya yatırılması gerekiyor.

Tüketici, neden çok sayıda alternatif arasından o cihazı seçmek yerine diğer cihazı seçmesi gerektiğini iyice düşünmeli. Hatta düşünmenin ötesine geçerek öğrenmeli. Aksi taktirde gerçekleştirilen alışverişin sonrasında faydanın tam anlamıyla sağlananaması ya da tam aksine fazlasıyla sağlanması durumu beliriyor. Türkiye’de bu belirttiğimiz durumun yoğun şekilde yaşandığını, teknoloji sektörü ile içli dışlı olan kişiler olarak görebiliyoruz.

Sonuçlar

Peki mevcut durumun sonuçları neler? Öncelikle teknoloji alışverişlerinde ihtiyaç maddelerinin tam anlamıyla saptanamaması, gerek kişinin ekonomik olarak yanlış tercihler yaparak gereksiz masraf yapmasına yol açıyor veya ihtiyacını karşılayamama durumu ile kişiyi baş başa bırakıyor. İşte bu sorunsalların önüne geçmenin en iyi yolu araştırmak.

İnternetin faydalarından biri de sonsuz bir bilgi ağı olması, teknoloji alışverişleri konusunda da çok sayıda kullanıcı deneyiminin paylaşıldığı her seviyede makaleye ya da profesyoneller tarafından gerçekleştirilen değerlendirmelere ulaşabilmek mümkün. İnterneti kullanın ve konu teknoloji alışverişi olduğunda da kişisel farkındalığa katkısını asla göz ardı etmeyin.

:: Teknoloji alışverişlerinizde nasılsınız? A)Uygun fiyat, B) Marka, C) Performans
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Farkındalık ve Teknoloji Alışverişi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yuzde 98i yalan degil bugun dunyadaki cogu insan bilgiye en hizli sekilde internetten ulasiyor bugun internet olmasa bu yorumu samsung s4ten yazardim ama oyle guzel yorumlar okudum ve teknoloji marketlerde test ettim g2 aldim tesekkurler internet

  2. SDN Okuru dedi ki:

    İnternet sonsuz bir bilgi kaynağı değildir. Yapılan araştırmalar internetin %98 inin saçma ve yalan yanlış şeylerden oluştuğunu gösteriyor. Yani oluduğunuz 100 şeyden yanlızca 2 si doğru diyebiliriz. İnternet bir bilgi çöplüğü ve doğruya ulaşmak o kadar kolay değil. Hertürlü dalavere mevcut, çok dikkatli olmak gerek.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Benim için uygun fiyat diğerleri sonra tabi

" Farkındalık ve Teknoloji Alışverişi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Farkındalık ve Teknoloji Alışverişi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Farkındalık ve Teknoloji Alışverişi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "