Okunma

Fazla Resimleri Kolayca Silin


19 Ocak 2009 Pazartesi 08:36
Fazla Resimleri Kolayca Silin

Bilgisayarınızdaki fotoğraflar biraz dağınık haldeyse, birbirinin aynı olan fotoğraflar farklı klasörlerde gereksiz yer kaplıyor olabilir. Bu gibi durumlarda VisiPics hayli işinize yarayacaktır. Fotoğrafları sadece dosya adı, boyutu veya tarihine göre değil, aynı zamanda görsel olarak da inceleyen bir algoritma kullanan VisiPics, sadece dosya adları değil, birbirine benzer görüntüleri olan diğer fotoğrafları da tespit edebiliyor.

Özellikle hızlı çekim modu ile aynı kareyi onlarca defa çekip, bunları toptan bilgisayara atanlara yönelik olan bu hassas tarama, en beğendiğiniz pozu alıp, geri kalanını sabit diskinizden silerek yer tasarrufu yapmanıza olanak tanıyor.

Sabrın Sonu Selamet

Kullandığı yöntem nedeniyle, fazla görsel materyalin olduğu bilgisayarlarda tüm fotoğrafları tespit etmesi biraz zaman alsa da, bilgisayarında gereksiz dosya barındırmayı sevmeyenlerdenseniz(bizim gibi), VisiPics ile en azından ayda bir kez şifa niyetine tarama yapmanızda fayda var.

JPEG, PNG, BMP, GIF, PCX, TIFF, TGA ve RAW dosya formatlarını destekleyen VisiPics‘i buraya tıklayarak ücretsiz indirebilirsiniz.

:: Yazılımla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : VisiPics
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Fazla Resimleri Kolayca Silin”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Doublekiller programı daha işlevsel onu kullanmanızı tavsiye ederim.

" Fazla Resimleri Kolayca Silin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fazla Resimleri Kolayca Silin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fazla Resimleri Kolayca Silin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "