Okunma

Facebook’un Yeni Adresi Belli Oldu


13 Ocak 2011 Perşembe 08:30
Facebook’un Yeni Adresi Belli Oldu

500 milyon üyesiyle internetin en büyük yönlendirici güçlerinden biri olan Facebook markalaşma sürecini hızlandırmak için yatırım yapmaya devam ediyor.

İlk önce Facebookporn adlı siteye savaş ilan eden sosyal ağ yönetimi daha sonra ise içerik olarak farklı olsa da tasarım olarak Facebook‘a benzeyen tüm sitelere telif yasalarını kullanarak dava açmıştı.

 

 

Facebook İsim Benzerliği Olan Tüm Sitelere Talip

Site yönetimi yeni yatırımlarına ön ayak olması için kendine kısa bir adres aldı. Fb.com’u 8.5 milyon dolar karşılığında satın alan Facebook, bu kısa site ismini SMS ve anlık mesajlaşma hizmetlerine daha rahat ulaşılsın diye istiyordu.

Fb.org’a da uzun süredir talip olan ünlü sosyal ağ yeni hizmetlerini yayına açmadan önce bu tarz kısaltmalar almaya devam edecek. Reuters kaynaklı istihbarata göre, Facebook yönetimi isim benzerliği ya da içerik anımsatması olan tüm siteleri satın almak için sayfa yöneticilerine teklifler gönderiyor.

:: Facebook’un yeni sistemi sizce ne kadar başarılı olacak?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook’un Yeni Adresi Belli Oldu”

  1. hyrptr dedi ki:

    ne zamandır vardı ki ***** adresi

  2. kowalskii dedi ki:

    Haberin son cümlelerini okuduktan sonra, bunun da bir facebook stratejisi olduğu fikri uyandı bende. Herkes şimdi facebook temasına benzemeye çalışarak, facebook un tahtını sağlamlaştıracak

" Facebook’un Yeni Adresi Belli Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’un Yeni Adresi Belli Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’un Yeni Adresi Belli Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "