Okunma

FBI Facebook ile işbirliği yapacak!


12 Ekim 2018 Cuma 23:59
FBI Facebook ile işbirliği yapacak!

FBI Facebook işbirliği, son günlerde meydana gelen hack olayı sonrasında gündeme geldi. Geçtiğiniz günlerde, Facebook güvenlik güncellemesi yayınlamıştı. Güncellemeye rağmen 29 milyon Facebook hesabına dair bilgiler sızdırıldı!

Facebook Hack haberleriyle gündeme geldikten sonra, olaya FBI kaynaklarının da dahil olduğu yönünde iddialar ortaya çıktı. Olayın aydınlatılmasında FBI, Facebook yönetimine yardımcı olacak.

FBI Facebook ile işbirliği yapacak!

Facebook FBI gücü yaklaşık 50 milyon hesabı daha tehdit altına alan, büyük hack eylemi için birleşiyor. Bundan bir hafta evvel, Facebook tarafından ciddi bir açık olduğu resmen açıklanmıştı. O açığın bilançoları ise günümüzde ortaya çıktı. Yine o dönemde 40 milyon Facebook hesabını askıya alan yetkililer, süreçte farklı kaynaklardan destek alacaklar.

fbı facebook

Henüz tespit edilmeyen kişi veya kişiler tarafından gerçekleştirilen saldırı neticesinde, 29 milyon Facebook kullanıcısının hesabı hacklendi. 50 milyona yakın hesabın ise zarar gördüğü bilgisi paylaşılıyor.

Durumu FBI yetkililerine ileten Facebook yönetimi, FBI kaynaklarından yardım alacak. Olayın araştırılmasında ortak adımlar atılırken, kullanıcılar hakkında hangi verilerin çalındığı bilgisi de ortaya çıktı.

Son 15 arama dahil her bilgi çalındı! 

Facebook hack hadisesi sonrasında yaptığı açıklamada, herhangi bir özel mesajlaşmanın sızdırılmadığı bilgisini paylaştı. Ancak hesaplarda yer alan tüm kişisel bilgiler ele geçirildi diyebiliriz.

fbı facebook

Hacklenen Facebook hesapları içerisinde yer alan ad, soyad, cinsiyet, yaşam alanları, dil tercihi, ilişki durumu, doğum tarihi ve yapılan son 15 kapsamlı arama verileri bu hackerler tarafından çalındı.

Yine Facebook çatısı altında birleşen diğer uygulamalarda ise çeşitli güvenlik önlemleri alınıyor. Instagram ve WhatsApp bu saldırıdan etkilenmedi.

Yukarıdaki açıklamalar Facebook Ürün Yönetim başkanı Guy Rosen tarafından yapılan bir blog yayınıyla açıklanırken, milyonlarca kullanıcı hesapların akibetini merak ediyor.

Bu konuda Facebook Yardım Merkezi tarafından belirli adımların atılarak, kullanıcı mağduriyetlerinin giderileceği açıklandı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “FBI Facebook ile işbirliği yapacak!”

  1. Anonim dedi ki:

    Oha ben böyle bir senaryo görmedim. Sanırım legal yoldan veri dağıtımı böyle olacak.

" FBI Facebook ile işbirliği yapacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere FBI Facebook ile işbirliği yapacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda FBI Facebook ile işbirliği yapacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "