Okunma

FBI’dan Anonymous Uyarısı


16 Kasım 2013 Cumartesi 16:02
FBI’dan Anonymous Uyarısı

Amerikan Federal Araşırma Bürosu FBI, dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous’un ülkelerine yönelik faaliyetleri konusunda ABD hükümetini uyardı. 

Reuters haber ajansının verdiği bilgilere göre, FBI’ın kamuoyu ile paylaştığı bir bilgilendirme notunda, Anonymous’un geçtiğimiz yıl boyunca ABD hükümetinin bilgisayar sistemlerine erişim sağladığı ve bilgi çaldığı ifade ediliyor.

ABD Ordusu Hedeflendi

Dün dağıtıldığı söylenen notta, sorunun geniş çaplı bir problem olduğu ve ele alınması gerektiğinin altı çiziliyor. Hacker grubunun hedefinde ABD ordusunun “Enerji” departmanı ile “Sağlık ve İnsan Hizmetleri” departmanın da bulunduğu notta yer alıyor. 

Aralık Ayında Başladı

Saldırıların geçtiğimiz yılın Aralık ayında başladığı da Federal Büro tarafından paylaşılan bilgiler arasında. Hackerların sistemlere sızmak için Abode ColdFusion yazılımındaki bir açıktan yararlandığı belirtiliyor.  Gizliliği ihlal edilmiş  birçok bilgisayarın geçtiğimiz ay hala erişilebilir durumda olduğu haberde yer alan bir diğer ayrıntı.

FBI’ın bilgilendirme notu, IT personellerinin kendi sistemlerinin tehlikede olup olmadığının nasıl denetleneceği hakkında bilgiler de içeriyor.

:: Bilgisayar korsanlığının büyük bir sorun olduğunu düşünüyor musunuz?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “FBI’dan Anonymous Uyarısı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    İş gittikçe ghost in The Shell’e dönüyor zevkli gibi ama biraz ironik

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Savaş yapacaksanıZ illa kan dökmeninze gereği yok siber saldırı ile ülke ekonomisini çökertebilirsiniz.

" FBI’dan Anonymous Uyarısı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere FBI’dan Anonymous Uyarısı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda FBI’dan Anonymous Uyarısı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "