Federal Rezerv Bankası Hacklendi


04 Haziran 2016 Cumartesi 18:00
Federal Rezerv Bankası Hacklendi

Dünyanın en güvenli bankalarından sistemlerinden biri olarak kabul edilen ABD Merkez Bankası’nın 2011-2016 yıllarını kapsayan süreçte 50 kez hacklendiği açıklandı.

İngiltere merkezli uluslararası haber ajansı Reuters tarafından yayınlanan rapor, ABD’nin ve dünyanını en güvenli sistemlerinden birine dair çarpıcı detayları ortaya çıkardı.

Federal Banka 50’den Fazla Saldırıya Uğradı

Rapor, 2011-2016 yılları arasında 5 yılı kapsayan bir süreçte Federal Banka’ya yönelik olarak 50 siber saldırının gerçekleştirildiği yer aldı.

16-06/04/federal-reserve-usa_5c_-621x414.jpg

Federal Bankası Güvenliği Sorgulanıyor

Bilim Uzay Ve Teknoloji Evi Komitesi hassas finans bilgilerini korumak konusunda merkez bankasının rolüne dair endişelerini dile getiren bir mektubu , Federal Rezerv Bankası Başkanı Janet Yellen’a yazdı.

Özgürlük Ve Bilgi Edinme Yasası’nın içerdiği kanunlara dayanarak gönderildiği ifade edilen mektup, Federal Bankası’nın güvenliğinde bulunan söz konusu sıkıntının kaynağının ve saldırı mağdurlarının açıklanmasını içerdi.

Bilim Uzay Ve Teknoloji Evi Komitesi Başkanı Lamar Smith, Reuters’ın yayınladığı raporun, kurumların finans kaynaklarını son derece tehdit altına soktuğunu, siber saldırılar konusunda Federal Bankası’nın aldığı duruşun güvensizlik ve endişelere neden olduğunu ifade etti.

16-06/04/f03e6eae-f04b-4ae9-aac4-64e4e00a5ff1-2060x1236.jpeg

Ulusal Olay Müdahale Ekibi, 1 Ocak 2009 tarihinden bu yana gerçekleşen siber saldırılar konusunda, Federal Banka’nın Ulusal Siber Güvenlik Ekibi’nin sahip olduğu raporları iletmesini istedi.

Küresel politikacılar, finans kurumları, SWIFT üzerinden Vietnam, Bangladeş gibi ülkelere gönderilen sahte işlem iletilerinden duydukları endişeyi dile getirerek, ulusal güvenliğin ciddi tehdit altında olduğunu belirttiler.

ABD Kongre Komitesi, Federal Rezerv Bankası’na yönelik olarak gerçekleştirilen 50 siber saldırı hakkında soruşturma başlatmış durumda.

:: Dünya üzerinde en güvenli sistemlerden biri olarak gösterilen ABD Merkez Bankası’na yönelik olarak gerçekleştirilen siber saldırılar hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Federal Rezerv Bankası Hacklendi”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok parası olan düşünsün 🙂 Evet FED özel bir kurum ama ABD'de özel yasalar ile kurulmuş. Aynı bizdeki TCMB gibi.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  oh ne güzel oldu iyiki de heklendi içimin yağları eridi beter olsun maygatın dan bulsunlar inşallah kumanda sının da pili biterde tv izliyemesinler misafirliğe gittikleri evin tuvaletinin sifonu bozulsunda rezil olsunlar parası olan düşünsün bi ye ne ki federal benktan

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Bilgi alma yasası diyor da FED özel bir kurum ABD ye ait değil. Ayrıca saldıran hacklerlerın Dövüş Kulübü hayranı olma olasılığı yüksek ki tüm dünyayı esir edip savaş ve yıkıma sürükleyen en temel unsura saldırıyor oldukları için tebrik ve teşekkür ediyorum.

" Federal Rezerv Bankası Hacklendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Federal Rezerv Bankası Hacklendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Federal Rezerv Bankası Hacklendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 2. 2 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 3. 3 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 4. 4 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 5. 5 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 6. 6 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 7. 7 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 9. 9 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
 10. 10 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!