Okunma

Fedora 16 Beta Yayınlandı!


05 Ekim 2011 Çarşamba 12:28
Fedora 16 Beta Yayınlandı!

Büyük bir topluluğa sahip, dünyanın en popüler Linux dağıtımlarından Fedora, on altıncı sürümün betasını yayınladı. Fedora 16 Beta‘da artık GRUB 2 bulunuyor. Daha önce birçok Linux dağıtımı ön yükleyici olarak GRUB 2’ye çoktan geçmişken, Fedora 15‘te dahi GRUB kullanılıyordu.

Bunun dışında hizmet yönetimi, masaüstü güncellemeleri ve pek çok yazılıma ait en güncel paketler yeni Fedora’da yerini şimdiden almış durumda. SELinux da yeni sürümde oldukça geliştirilmiş. Sistemin açılış hızında da gözle görülür bir iyileştirme var.

Yeni sürüm, elbette ki daha kararlı olacak. Fedora geliştiricileri şu an bunun için çalışmalarına devam ediyor. Ancak Fedora 16 Beta, henüz kararlı sürüm olmadığı için şimdilik sanal bir makinede test etmenizi öneriyoruz.

İndir: Fedora-16-Beta-i686-Live-Desktop
İndir: Fedora-16-Beta-i686-Live-KDE
İndir: Fedora-16-Beta-x86_64-Live-Desktop
İndir: Fedora-16-Beta-x86_64-Live-KDE

:: Fedora’yı kaçıncı sürümünden beri kullanıyorsunuz?

 
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Fedora 16 Beta Yayınlandı!”

  1. whoobay dedi ki:

    İndiriyorum, sanal makinede bir deneme yapayım. Nasıl olmuş görelim.

" Fedora 16 Beta Yayınlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fedora 16 Beta Yayınlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fedora 16 Beta Yayınlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "