Okunma

Fermi’de GDDR3 de Olabilir!


07 Ekim 2009 Çarşamba 06:35
Fermi’de GDDR3 de Olabilir!

NVIDIA, Fermi tabanlı ürünlerinde GDDR5 bellek kullanacağını açıklamıştı, ancak alınan bazı duyumlara giriş seviyesindeki bazı ürünler bünyesinde GDDR3 bellekler de barındırabilir. Fermi’lerin en üst sınıf üyesindeki bellek kontrolcüsünün 384-bit’lik arayüze sahip olacağını biliyoruz fakat bazı daha ucuz modellerde daha düşük bant genişliğinin yanı sıra GDDR3′e de rastlayabiliriz.

Giriş seviyesindeki daha düşük fiyatlı Fermi’lerin GDDR3 bellek kullanması kulağa mantıklı geliyor. Bunun sebebi GDDR5 belleklerin maliyetlerinin yüksek olması. Zaten üretim maliyetinin oldukça yüksek olduğu tahmin edilen Fermi tabanlı ürünlerin giriş seviyesindeki modellerinin bile pahalı olması satışları büyük ölçüde etkiler. Bu sebeple NVIDIA bu modellerde daha uygun fiyatlı GDDR3 bellekleri tercih edebilir.

:: Sizce giriş seviyesindeki Fermi ürünlerinde hangi tip bellekler kullanılacak?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Fermi’de GDDR3 de Olabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fermi’de GDDR3 de Olabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fermi’de GDDR3 de Olabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "