Okunma

FExplorer Yeniden Symbian’da!


25 Mayıs 2009 Pazartesi 06:48
FExplorer Yeniden Symbian’da!

FExplorer, Symbian’ın ülkemizde yeni yeni duyulmaya başladığı dönemlerde, dosya yöneticisi deyince akla ilk gelen uygulamaydı. Hatta kullanıcıların dosya yöneticisi demek yerine, “bunda FExplorer yüklü mü?” gibi sorular türettiği olmuştu. Bir döneme damgasını vuran FExplorer‘ın yeni nesil Symbian sürümlerine ilgi göstermemesi rakiplerini piyasada üstün konuma getirdi.


Uygulamanın ana ekran görünümü

OS9 cihazlar için yenilenen FExplorer çok tutulan özelliklerini ve kullanışlılığını muhafaza ederek yeni nesil S60 cihazlarda iddialı konuma gelme çabasında. Yeni nesil dosya yöneticisi programlarda sıklıkla karşılaştığımız; kes, kopyala, yapıştır fonksiyonları, gizli ve sistem dosyalarına ulaşabilme, hex, binary ve metin desteği, dahili multimedya oynatıcı, zip arşivi yöneticisi özelliklerine sahip. Oldukça gelişmiş bir arama fonksiyonunu bünyesinde barındıran uygulama, aradığınız dosyaları kolayca bulmanızı sağlıyor.

Bunun yanı sıra; cihaza dair ayrıntılı bilgiler, şebeke bilgisi, ekran görüntüsü alma, arka plan ışığı ayarlama, RAM sıkıştırma, yüklü uygulamaları görüntüleme gibi sıra dışı özellikleriyle de kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor.


Uygulama basamaklı pencere seçeneğiyle hoş bir görselliğe sahip

Dosya yöneticisi uygulamalara güzel bir alternatif olacağını düşündüğümüz yazılım, henüz beta aşamasında ve zaman zaman çeşitli hatalar verebiliyor. Uygulamanın unsigned (sertifikalandırılmamış) sürümünü buradan indirebilirsiniz.

:: Daha önce Symbian cihazınızda FExplorer kullandınız mı?

 

Ahmet Gözütok (Forum: alabula)
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" FExplorer Yeniden Symbian’da! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere FExplorer Yeniden Symbian’da! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda FExplorer Yeniden Symbian’da! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "