FinTech İstanbul, Finovate Londra’da


10 Şubat 2016 Çarşamba 09:20
FinTech İstanbul, Finovate Londra’da

Türkiye’den uluslararası düzeyde FinTech girişimleri çıkarmak üzere yola çıkan ve alanında Türkiye’deki tek platform olan FinTech İstanbul, Finovate Londra’da yerini aldı.

Her yıl Londra’da düzenlenen ve 5 kıtadan pek çok farklı FinTech girişiminin ve bankaların katılımıyla gerçekleştirilen Finovate London etkinliğinde, 72 FinTech girişimi kendisini finans dünyasına tanıtma fırsatı buldu.

Etkinliğe Bankalararası Kart Merkezi ve FinTech Istanbul ekibinin yanı sıra Türkiye’den pek çok bankanın da üst düzey bilişim ve dijital liderinin katılımı da gerçekleşti.

Böylece Fintech İstanbul’un kuruluşuyla Türkiye’de başlayan “farkındalık” Londra’daki temaslarla, uluslararası networklere de taşınmaya başlandı.

16-02/10/fintech-1455096524.jpg

İlk adımlar Londra’da

Bankalararası Kart Merkezi’nin desteklediği FinTech Istanbul platformu, Finovate Londra konferansında çeşitli temasların ardından uluslararası işbirliklerinin de ilk adımlarını attı.

Türkiye’den çıkacak FinTech girişimlerine uluslararası sahnede network anlamında avantaj sağlayacak olan FinTech Istanbul, Türkiye Finansal Teknolojiler Girişimcilik Ekosistemi‘nin sağlıklı büyümesine destek sağlayacak, hem FinTech girişimlerini hem de bankaları aynı masa etrafında bir araya getirecek.

BKM ve FinTech Istanbul‘un amacı, İstanbul’u da FinTech’in başkenti adaylarından biri yapmak olacak.

San Francisco ve Singapur

FinTech Istanbul’un kurucuları Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Direktörü İhsan Elgin ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Yazıcı, FinTech Istanbul olarak yapacakları işbirliklerine ve ziyaretlere Londra‘dan başladıklarını, San Francisco ve Singapur’un da eklenmesiyle birlikte, Türkiye’den çıkan FinTech girişimlerine 3 kıtada işbirliği fırsatları geliştireceklerinin altını çizdiler.

:: FinTech hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" FinTech İstanbul, Finovate Londra’da konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere FinTech İstanbul, Finovate Londra’da ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda FinTech İstanbul, Finovate Londra’da ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "