Okunma

Firefox 7 Geliyor!


08 Şubat 2011 Salı 12:30
Firefox 7 Geliyor!

Uzun süredir dördüncü sürümü bekleyen Firefox kullanıcıları 2011 yılında Firefox 7 ile bile karşılaşabilir. (Firefox 4’ün Yeni Betasını İndirin)

İleriki sürümlerine dair yol haritasını güncelleyen Mozilla, Firefox’un yeni sürümleri hakkında bazı detayları açıkladı.

Yenilenen yol haritasında Firefox 4’ün yanı sıra Firefox 5, 6 ve 7‘nin de 2011 yılında kullanıma sunulmasının planlandığı belirtiliyor.

Henüz Firefox 4 çıkmadan, Firefox 7 hakkında bilgiler gelmeye başladı

Yeni Sürümlerde Neler Var?

Firefox 5‘teki en önemli özellikler hesap yöneticisi ve Windows için geliştirilen 64-bit sürüm olacak. Bunun dışında kullanıcı arayüzünde de yenilikler olacak.

Firefox 6 ile gelecek en büyük yenilik ise web uygulamaları olacak. Bunun yanı sıra, JavaScript üzerinde bazı düzeltmeler, daha hızlı ön bellek gibi yenilikler de eklenecek.

2011’in sonlarına doğru kullanıma sunulması planlanan Firefox 7‘de ise tarayıcı arayüzünü, web içeriğini ve eklentileri göstermek için ayrı süreçler kullanan bir motor bulunacak.

Henüz Firefox 4 çıkmadan, Firefox 7’de neler planladıklarını açıklayan Mozilla‘yı kutlamak gerek fakat çıkış tarihleri konusunda kötü bir üne sahip olan firmanın bir yıl içinde 4 büyük sürümü hazırlayabileceğine inanmak biraz zor.

:: Sizce Firefox 7 yıl sonuna kadar çıkar mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

24 yorum - “Firefox 7 Geliyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  oha 7 beta geldi 😀

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bu adamlar söylüyorsa inanın arkadaşlar. yakında da mikroyumoş firefox’u satın almak için teklif verirse şaşırmayın. çok çok güçlü bir rakip. gugıl krom rakip olmaya çalışıyor ama onlar da yakalayamayacaklar. mikroyumoş netscape e ne yapmışlardı hatırlayan var mı? bunu firefox a yapamayacakları kesin gibi. bence kesinlikle 1 numaralar. mikroyumoş ta olsa olsa 100 numara:)…gugıl da krom u boşversin, en çok kullanılan motor olmaya devam etsinler:)

 3. SDN Okuru dedi ki:

  adamlar yaptı 4 çıktı 5 çıktı şimdi 6 beta da böyle giderse 7 , 8 de gelir 🙂

 4. turgutreisfb dedi ki:

  firefox 7(seven)ler derneği felan açacaklardır

 5. DarKeN dedi ki:
  Alıntı HapS Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  mozilla firma değil vakıf

  ben yönetim derken mozilla nın ”release team” inden bahsetmek istedim. Mozilla nın bir firma olduğunu söylemek istemedim sen yanlış anlamışsın beni.

 6. HapS dedi ki:

  mozilla firma değil vakıf

 7. DarKeN dedi ki:

  Kasım ayında 4. sürümün çıkacağı söylenmişti hala daha yok. 22 mart diye tarih verildi ama bu bile yine de inandırıcı değil. Açıkçası bu sene içinde 7. sürümü görebileceğimiz çok şüpheli. Chrome’u taklit etmeye çalışıyorlar güncelleme politikasıyla ama işte yönetim çok istikrarsız. Madem çıkaramayacaksın verdiğin tarihte neden tarih veriyorsun ki… Bu arada 4. sürümün de 3. sürümden gözle görünür hiçbir farkı yok hala daha yavaş, hala daha ram canavarı. Ne için bu kadar sabırsızlıkla bekliyorsunuz pek anlamadım …

 8. Gold Eagle dedi ki:

  Tabi tabi

  Çıkarttı diyelim ki o da şöyle olur.
  "4 çıktı.
  Açık bulundu.
  4.1 yerine Firefox 5 çıktı"
  gibi

 9. y_ates dedi ki:

  Linux için 64 bit sürüm zaten yıllardır var.

 10. hsngrms dedi ki:
  Alıntı Ordo ab chaO Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Firefox 7 Geliyor!


  Windows için geliştirilen 64-bit sürüm

  Ne yani 64 bit versiyonu sadece Windows için mi çıkacak? Linux ile 32 bite devam mı?

 11. SDN Okuru dedi ki:

  firefox fantezi pesinde

 12. CODON dedi ki:

  Mozilla ne zaman sözünü tuttu ki þimdi tutsun…

 13. sdelta dedi ki:

  Hani 64bit desteði Firefox 4 ile geliyordu ? Firefox 4 final çýksýn da 64bit desteðimize kavuþalým derken… 5 e kalmýþ…

 14. spybot dedi ki:

  belki belki cikar.

 15. cemshit dedi ki:

  acer in de bahsettiði gibi þu olacak, bu olacak demeden chrome gibi yaptýklarýný hemen uygulamalarý lazým. yoksa kaybedilmiþ kulanýcýyý geri getirmek pek kolay olmayabilir

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Yılda bir tane çıkarsınlar da. Mozilla yılda 3 sürüm çıkarırsa zaten kalbim dayanmaz. 😀

 17. rohirrim dedi ki:

  hele bir dördü cýkarsýnlar…

 18. Neutral dedi ki:

  Hiç ama hiiç inanansým gelmedi.

 19. acer dedi ki:

  2010 yýlýnda Chrome devamlý yeni sürümlerle piyasaya çýktý ve böylece önemli bir kullanýcý sayýsýna ulaþtý. Bu Google’ýn Chrome için uyguladýðý piyasa güçlendirme projesiydi ve baþarýya da ulaþmýþ görünüyor. Bu Firefox için bir kayýptý. Firefox da bunu farketti ve ayný þekilde uygulamaya hazýrlanýyor anlaþýlan.

 20. sdmh dedi ki:

  Dünya gözüyle 4 ile 5’i görelim 7 onlarýn olsun

 21. raxetul dedi ki:

  Sayýlarý bolca arttýrmanýn karý ne? Bugüne kadar 3 sürümü çýkan bir uygulamanýn 4 sürüm birden atlamasý için daha fazla ciddiyete sahip daha yetenekli geliþtiricilere ihtiyacý var.

 22. redoano dedi ki:

  2 senedir 4’ü çýkaramadýlar 1 senede 4 sürüm mü çýkaracaklar. Ýnandýrýcý gelmedi

 23. aperon dedi ki:

  önce bir firefox4ü görseydik…

 24. virtual worms dedi ki:

  inþallah ff 4 gibi kandýrýlmayýz

" Firefox 7 Geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Firefox 7 Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Firefox 7 Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "