Okunma

Firefox Sistem Dostu Olacak


07 Mayıs 2009 Perşembe 06:55
Firefox Sistem Dostu Olacak

Firefox’u sistemle daha uyumlu hale getirmeyi hedefleyen Mozilla, bu amaçla başlattığı yeni projesinde, Firefox’un çalışma sistemini parçalara ayırıp, çoklu işlemlere bölmek üzerinde çalışıyor. Bir işlem ana kullanıcı arayüzünü çalıştırırken, diğerleri de her sekmedeki ayrı ayrı web içeriklerini yürütecek.

Böylece tek bir sekmede yaşanan çökme, tüm işlemleri beraberinde sürüklemeyecek. Aynı zamanda çift ya da daha fazla çekirdekli işlemci kullananlar da, Firefox’u daha iyi performansla çalıştırabilecek.

Yol Haritası Nasıl?

Projenin ilk aşamasının temmuz ortalarında tamamlanması beklenirken, arayüz ve içerik arasındaki etkileşim üzerinde çalışacak olan ikinci aşama kasım ayına kadar halledilecek.

API performansı ve erişilebilirliği üzerinde yoğunlaşacak üçüncü aşamanın ardından, son olarak da dördüncü aşamada önceki yapılanlar aynı anda birden fazla içerik işlemini destekler hale getirilecek. Bakalım Firefox, bir yıldan fazla sürecek bu çalışmanın sonrasında “sistem canavarı” unvanından kurtulabilecek mi.

:: Firefox’un sistem ihtiyaçlarını yüksek buluyor musunuz?

Bilgi İçin : Mozilla
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Firefox Sistem Dostu Olacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Firefox Sistem Dostu Olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Firefox Sistem Dostu Olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "