Okunma

Firefox’a Gmail Ekleyin


16 Haziran 2009 Salı 14:47
Firefox’a Gmail Ekleyin

Web uygulamalarını çeşitli protokollere tanıtma özelliğini geçtiğimiz yıl kazanan Firefox 3, şimdi de bu uygulamalara Gmail‘i ekledi. Bunun anlamı, artık Firefox’ta [email protected] gibi adreslere tıkladığınızda, Gmail hesabınızla kolayca e-posta gönderebileceksiniz.

Hiçbir kurulum yapmaksızın, tüm mailto: linklerini Gmail‘de açmak için, menü çubuğunda Araçlar sekmesinde Seçenekler‘e tıklayın. Açılan diyalog penceresinde ise Uygulamalar bölümüne gelip, arama satırına mail yazın.

Çıkan mailto sonucunda ise sağ taraftaki eylemlerden “Gmail Kullanılsın” seçeneğini tıklayıp kaydedin ve çıkın. Bundan böyle Firefox’ta gezerken denk geleceğiniz e-posta linklerine tıkladığınızda, Gmail hesabınızla gönderim yapabilirsiniz.

:: Gmail’i Firefox’ta kullanıyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Firefox’a Gmail Ekleyin”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    seçeneklerde yahoo var ama gmail ***** yapabilirim.

" Firefox’a Gmail Ekleyin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Firefox’a Gmail Ekleyin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Firefox’a Gmail Ekleyin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "