Okunma

Firefox’ta Devrim: JetPack


22 Mayıs 2009 Cuma 06:48
Firefox’ta Devrim: JetPack

Temel HTML, JavaScript ve CSS bilgilerinizle Firefox eklentisi hazırlamak ister miydiniz? Mevcut haliyle bile en fazla kişiselleştirme seçeneği sunan Mozilla Firefox, yeni JetPack projesiyle bunu bir adım öteye taşımak istiyor. Normal bir eklenti ile Greasemonkey script’leri arasında bir yerlerde olan JetPack, günlük web teknolojilerini kullanarak Firefox eklentileri yazmanızı sağlayan bir API.

İlk etapta daha çok geliştiricilerin dikkatini çekecek olsa da, günümüz internet dünyasında herkesin her şeyi kolayca öğrenebildiğini düşünürsek, yakın zamanda JetPack sayesinde Firefox eklenti ağı dev bir paylaşım alanına dönüşebilir. Konuyu daha detaylı olarak Mozilla tarafından hazırlanan videoda izleyebilirsiniz:

:: Siz nasıl bir Firefox eklentisi yazmak isterdiniz?

Bilgi İçin : Mozilla JetPack
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Firefox’ta Devrim: JetPack konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Firefox’ta Devrim: JetPack ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Firefox’ta Devrim: JetPack ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "