Okunma

Firefox’ta Zaman Kaybı Bitecek


07 Nisan 2009 Salı 04:01
Firefox’ta Zaman Kaybı Bitecek

Açık kaynaklı yazılımların medar-ı iftiharı Mozilla Firefox‘un bir sonraki nesil sürümü hakkında heyecan verici bilgiler gün yüzüne çıktı.

Biz Firefox 3.5’in tamamlanmasını beklerken, Firefox 3.6 için detayları açıklayan Mozilla, tema ve eklentileri tarayıcıyı yeniden başlatmadan kurup aktif hale getirme sözü veriyor.

Gelecek Nesilden Neler Bekleyelim?

Daha kısa başlatma süresi ve sekme grupları oluşturup kaydetmenin yanı sıra, dosya yükleme için geliştirilmiş arayüz ve web sayfalarını masaüstü araçları haline getirme özellikleri de içerecek olan Firefox 3.6, Windows için Aero Glass kullanan yeni bir varsayılan tema ile gelecek.

:: Firefox 3.6’dan başka neler beklersiniz?

Bilgi için : Mozilla




yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Firefox’ta Zaman Kaybı Bitecek”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kullanılan resim ile haber arasında bağlantı kuramadım. Bu ne perhiz, ne lahana turşusu?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ya adamlar 3,5 i çıkarcaklarına gidiyorlar 3,6 yı konusuyorlar bir çikrin su 3,5 ne bit mez tükenmez birşeymis sinir oldum fazla naz asık usandırı yokmu bu söz usd dilinde

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yürü firefox seni kim tutar.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Firefox varken internet explorer kullananları anlamıyorum hala. Firefox başlı başına bir işletim sistemi nerdeyse Eklentiler sayesinde hangi platformda kullanırsam kullanayım tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor ciddi ciddi yakında hangi işletim sistemini kullanacağımız çokta önem taşımayacak gibi gözüküyor..

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Kesinlikle ciddi bir gelişme.
  Eklentilerle benzerlerine açık ara fark atan Firefox, eklenti sayısı arttıkça başlatmada (ve hatta kapanmada) ciddi zaman kaybı yaratıyor. Hızlı internet için çıtanın ve beklentilerin sürekli yükseldiği bir zamanda zoraki rakip IE ile farkı azaltmak için her yol mübah. 🙂

" Firefox’ta Zaman Kaybı Bitecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Firefox’ta Zaman Kaybı Bitecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Firefox’ta Zaman Kaybı Bitecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "