Okunma

Firefox’un Yeni Sekmeleri


07 Mart 2009 Cumartesi 01:22
Firefox’un Yeni Sekmeleri

Bir süredir Mozilla’nın Firefox‘taki sekme sistemini geliştireceği yönünde duyumlar alıyoruz. Nightly build sürümlerini takip edenler de bu yeni sekmeleri sürekli olarak denemeye devam ediyor. Ulaşmak istediğimiz nokta değil, o noktaya ulaşmakta önemli bir araç olan yeni sekmeler, bu sefer biraz Opera‘dan, biraz da Chrome‘dan apartılarak Firefox’a ekleniyor.

Dan Mills tarafından geliştirilen ve Firefox 3.1 beta 2 ile uyumlu olan about:tab adlı eklenti, yeni sekmelere en çok ziyaret edilen sayfaları, web beslemelerini, arama işlevini ve son kapatılan sekmeyi açma özelliğini getiriyor.

Denemeden Geçmeyin

Firefox’un yeni sekme sistemi hakkında önemli ipuçları taşıyan bu araç, ileride bu sekmelere bir de kişisel içerikler ekleyecek eklentilerin çıkması durumunda Mozilla‘nın sekmelere bu kadar takmasını haklı çıkaracak kadar başarılı olabilir.

Siz de about:tab ile Firefox’ta sekmelerin geleceğini görmek istiyorsanız, Türkçe Firefox 3.1 Beta 2‘yi buradan, about:tab eklentisini ise buradan indirip hemen deneyebilirsiniz.

:: Firefox’un sekmelerinde başka ne görmek istersiniz?

Bilgi İçin :
Mozilla Labs
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Firefox’un Yeni Sekmeleri”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  e bu çok eski bi addon?
  firefoxu sırf bu nedenle kullanıyorum hatta ben…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  İlk başta bizleri hantal inetenet explorer dan kurtardığı için Mozillaya teşekkür ediyoruz ve gelişmeleri merakla bekliyoruz.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  3.0.7 İLE UYUMLU DEĞİL.

" Firefox’un Yeni Sekmeleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Firefox’un Yeni Sekmeleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Firefox’un Yeni Sekmeleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "