Okunma

FitBit’ten Apple Watch’a Gönderme!


03 Mayıs 2016 Salı 10:30
FitBit’ten Apple Watch’a Gönderme!

Akıllı saat çözümleri konusunda piyasanın iki dev oyuncusu arasında bir gerginlik yaşanacak gibi gözüküyor.

FitBit Yönetim Kurulu Başkanı James Park, yayınlanan bir röportajında Cupertino merkezli teknoloji devi Apple’ın, akıllı saat çözümleri Apple Watch konusunda yanlış bir yolda olduğunu ifade etti.

Akıllı saatlerin sağlık konusuna eğilmesi noktasında Apple’ın yanlış bir rotaya saparak ilerlediğini ifade eden Park, Apple’ın ana konudan sapar nitelikli cihazlar ürettiğini belirtti.

Apple Watch içerisine gerekli/gereksiz birçok özelliğin sıkıştırıldığını söyleyen CEO Park, FitBit bilekliklerinin ana konu olan sağlık için yalnızca yeterli özellikleri kullanıcılara sunma hedefi olduğunu dile getirdi.

Apple Watch bünyesinde yer alan birçok özelliğin adım sayma, etkinlik izleme ve diğer sağlıklı ilgili bilgileri arka plana attığı da röportajda yer aldı.

16-05/03/103215751-img_8144rr530x298.jpgApple, konuya farklı açılardan bakıyor

Apple’ın akıllı saat çözümlerine yalnızca kendi açısından baktığını ifade eden James Park, müşteri memnuniyetinin bu bağlamda geri planda kalabildiğini belirtti.

FitBit’in Apple’a oranla daha işlevsel ürünleri daha ucuz fiyatlara sattığını söyleyen CEO Park, Apple’ın yaptığına ters olarak somutlaştırılmış fiyat politikaları izlediklerini ifade etti.

Apple gibi büyük şirketlerin teknolojinin genel kategorisindeki tüm ürünleri üretebilmesinin, nispeten daha küçük firmalara zarar verdiğini sözlerine ekleyen Park, bu durumun pazar paylarında büyük bir gerilemeye neden olduğunu belirtti.

FitBit’in mevcut akıllı saat sistemleri ile sınırlı kalmayacağını dile getirilen açıklamada, şirketin mobil ödeme sistemlerini kendi ürünlerinde bütünleştirecekleri söylendi.

Apple, Samsung gibi büyük firmaların teknolojinin her kategorisinde ürünler vermesinin nispeten küçük firmaları hangi oranda etkileyeceği bilinmez; fakat Adam Smith ile başlamasının ardından günümüzde farklı adlarla var olan piyasa koşullarında yapılanın etik sınırları çerçevesinde gerçekleştiğini ifade edebiliriz.

:: Apple gibi firmaların teknolojinin birçok alanında ürün çıkarma politikaları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “FitBit’ten Apple Watch’a Gönderme!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  koreliler bu işi biliyor ufacık ülkeleri var ama telefon piyasasının kralı samsung ve piyasada önemli yeri olan lg burda telefon demek herkesin ortak noktası ve çok büyük ekonomik pazar keşke ülkemizde bu piyasalarda görsek

 2. SDN Okuru dedi ki:

  adam haklı da kendi ürünlerinin kalitesine de baksınlar. Aldığım bileklik 1 yılı çıkarmadı.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  adamlar haklılar apple çok öpmeye çalışıyor fiyat konusunda…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  adam haklı…

" FitBit’ten Apple Watch’a Gönderme! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere FitBit’ten Apple Watch’a Gönderme! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda FitBit’ten Apple Watch’a Gönderme! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "