Okunma

Flappy Oyunlarına Geçit Yok


17 Şubat 2014 Pazartesi 07:00
Flappy Oyunlarına Geçit Yok

Habere “Nihayet” diyerek başlamak istiyorum. Çünkü bir anda popüler olan Flappy Bird oyunundan sonra yüzlerce “Flappy” isimli klon oyunlar App Store ve Google Play Store‘u işgal etmişti. Dong Nguyen‘ın Flappy Bird ile başlatmış olduğu bu furya, geliştiricinin uygulamasını sürpriz bir şekilde geri çekmeyesiyle yara almış, daha sonra da oyunun klonları hortlamıştı.

Her gün bir yenisi eklenen Flappy klonları artık yavaş yavaş tarih olacak. Apple ve Google‘ın almış olduğu karara göre artık uygulama mağazalarına Flappy isimli klon uygulamalar kabul edilmeyecek. Her iki platformun uygulama mağazaları da “çöpe” dönmeden önce firmaların böyle bir karar almasını doğru buluyoruz.

Flappy isimli oyunlar kabul edilmeyecek

Kuş veya başka türde bir karakteri uçurduğumuz Flappy oyunlarına gelen bu darbeden sonra bakalım geliştiriciler hala bu türde oyun geliştirmeye devam edecek mi?

:: Flappy Bird klonlarından sıkıldınız mı?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Flappy Oyunlarına Geçit Yok”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  daha dandroid markette neleri çıkar virüslümü ararsın sahtemi ararsın. çöp play zaten.

 2. Th3 Arrow dedi ki:

  Bi gün sinirden biri birini bıçaklıcak

 3. -Hewal- dedi ki:

  Salak kuşlar Oyunun adına bak

 4. eairmak dedi ki:

  Biraz bu işten anlayan salayımda ne olursa olsun der yapar

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Angaralı bird koyarlar adını ama yinede yaparlar 😀

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bu ve benzeri oyunlar 7’den 70’e herkesin nasıl oynanacağını rahatlıkla kavrayabileceği (ancak bu kavrama oyunu iyi oynayabileceği anlamına gelmez) seviyede basit, sürükleyici ve endless (sonsuz, herhangi bir level ya da son aşama da yok) olduğu için bağımlılık yapma ve popüler olma olasılığı da yüksektir. Ayrıca bu oyunu okul öncesi bir çocuk da oynayabilir, 60 yaşındaki bir yetişkin de… Aynı mantıkla işleyen yeni bir oyun yapıp da mobil uygulama mağalarında farklı isimler ile yayınlama konusunda da teknik ya da yasal bir engel olmadığına göre bu şekilde pek çok oyun programcısı şansını denemeye devam edecektir diye düşünüyorum, ki “flappy” klonları da bunun ispatı sayılabilir. 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Yapılması gerekliydi ama öncelikle google play kendi içerisinde bir düzenlemeye girmesi gerekli birden fazla sakıncalı içerik ve virüsler mevcut…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Google playden indirmek şartmı bir çok sitede var orjinali 😀

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Andoidciler apk olarak indirir ios cularda cydia dan indirir keeep calm

 10. EfSaNeMeN26 dedi ki:

  Hiç oynamadım ama Flappy Bird’ün yapımcısının 50.000 dolar kazandığını ***** Bird akınını durduramazlar bence.

 11. Cybokron dedi ki:

  Önüne geçemezsiniz bu furya devam eder

 12. SDN Okuru dedi ki:

  2 haber sonra flappy penguin’i haftanın android oyunlarında tanıtıyorsunuz, sonra bu haberde de kaldırılmasını doğru buluyoruz diyorsunuz.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  markette bir sürü var zaten. flipy bird flopy bird felan

 14. Ultrayer6 dedi ki:

  aman, sahte oyun ve malware’ların önüne ne büyük engel (!)
  adam da "trappy bird" diye koyar mağazaya, zoru mu var?

" Flappy Oyunlarına Geçit Yok konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Flappy Oyunlarına Geçit Yok ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Flappy Oyunlarına Geçit Yok ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "