Okunma

Flash Belleklerde Geri Adım


17 Aralık 2008 Çarşamba 10:53
Flash Belleklerde Geri Adım

Toshiba ve üretim ortağı SanDisk, NAND flash bellek üretimini ocak ayından başlayarak %30 oranında azaltacaklarını açıkladı. Talepten çok ürünün bulunmasına bağlı olarak yarıiletken fiyatlarının düşmesi ile ilk mali yarıda darbe alan Toshiba, fiyatlar tekrar yükselene kadar stoklarını tüketmeyi planlıyor. Toshiba’nın, SanDisk ile birlikte ürettiği NAND flash bellekler; Apple’ın iPod ve iPhone gibi ürünlerinde kullanılıyor.

Üretimdeki bu kısıntının ne kadar süreceği ve iş gücüne nasıl yansıyacağı konusunda ise şu aşamada bir açıklama yapılmış değil. Yine de yakın zamanda “Toshiba da İşçi Çıkarıyor” başlıklı bir habere hazır olun.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Toshiba
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Flash Belleklerde Geri Adım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Flash Belleklerde Geri Adım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Flash Belleklerde Geri Adım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "