Okunma

Flickr da Kopyaladı


31 Ekim 2010 Pazar 08:50
Flickr da Kopyaladı

Sosyal ağ sitesi Facebook‘ta görmeye başladığımız, ilgi alanlarımıza ve ortak arkadaşlarımıza göre bizlere diğer kullanıcıları tavsiye eden sistem “People you may know”, üyelerin büyük bir bölümünden yüksek ilgi gördü. Facebook’un kullanıcılarından olumlu tepkiler alması üzerine, diğer siteler de vakit kaybetmeden bu özelliği kendi sitelerine entegre etmeye başladılar. İlk olarak Twitter’ın “Who to follow” adıyla kopyaladığı bu özellik şimdi de, ünlü fotoğraf paylaşım sitesi Flickr‘a sıçradı. (Flickr Yenilendi)

 

 

Fotoğraf paylaşımında akla ilk gelen isimlerden biri olan Flickr, her iki sitenin de gerekli başarıyı elde etmesiyle sistemin birebir kopyasını kendi sitesine ekledi. Böylece Flickr da kullanıcısına, ilgi alanları ve arkadaş bağlantılarına göre ilgisini çekebilecek diğer üyeleri tavsiye etmeye başladı.

Yan menüye eklenen sistemde Hotmail, YahooMail, GMail ve Facebook hesaplarıyla arama yapmak mümkün. Eğer kendi isminizi tavsiye edilenler listesinde görmek istemiyorsanız, “Hide your profile from public searches” seçeneğini seçmeniz yeterli.

:: Sosyal paylaşım sitelerinin, özellikler bakımından giderek Facebook’a benzemeye başlamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Flickr da Kopyaladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Flickr da Kopyaladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Flickr da Kopyaladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "