Okunma

Fotoğraflarınızdan Kolaj Oluşturun


03 Eylül 2011 Cumartesi 10:07
Fotoğraflarınızdan Kolaj Oluşturun

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, muhtemelen binlerce fotoğraflık bir arşiniz vardır. Arşinizdeki favori fotoğraflarınızı kolaj haline getirmek içinse Photoshop bilmenize gerek yok.

Microsoft Research Auto Collage, adından da anlaşılacağı gibi fotoğraflarınızdan kolajlar oluşturmanızı sağlıyor. Yazılıma en az 8 adet fotoğraf gösteriyorsunuz. Daha sonra Create tuşuna basarak bu fotoğraflardan kolaj hazırlamasını bekliyorsunuz.

Resim sayısı arttıkça oluşan kolajlarda da başarı oranı aynı şekilde artıyor. Oluşturulan kolajları kaydedebileceğiniz gibi, e-posta olarak gönderebiliri ve masaüstü arkaplanı olarak ayarlayabilirsiniz.

Kolajın boyutunu değiştirmek için de Options menüsünü ziyaret edebilirsiniz. Eğer kolaj oluştururken gösterdiğiniz fotoğrafların ölçüleri küçükse, yazılım bunları otomatik olarak es geçiyor. Böylece ortaya güzel kolajlar çıkıyor.

İndir: Research Auto Collage (Deneme sürümü)

:: Daha önce kolaj çalışmanız oldu mu?

 
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

5 yorum - “Fotoğraflarınızdan Kolaj Oluşturun”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  :p

 2. SDN Okuru dedi ki:

  dergi yaparken picasaya mahkum olmuştum bakalım bu program iyiyse bunu kullanırım 🙂

 3. Ghost34 dedi ki:

  ps bilmeyenler için güzel bir araç gibi kullanmadım ama iyidir yani )

 4. SDN Okuru dedi ki:

  trial vesiyon diyor bende…

 5. virtual worms dedi ki:

  10 bin’e yakın resim var. Duvarkapıtları,kendi çektiklerim, karma,film oyun vs ***** src="***** border="0" alt="" title="Tongue Smilie" class="inlineimg" />

  ihtiyaç duymuyorum ama kolaj yapsamda fotoşoptan yapıyorum

" Fotoğraflarınızdan Kolaj Oluşturun konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fotoğraflarınızdan Kolaj Oluşturun ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fotoğraflarınızdan Kolaj Oluşturun ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "