Okunma

Foursquare Artık Türkçe


07 Haziran 2012 Perşembe 06:20
Foursquare Artık Türkçe

Hafta başında duyurduğumuz Foursquare güncellemesi bugün itibariyle yayımlandı. Arayüzünün neredeyse tamamen değiştiği yeni Foursquare uygulaması büyük bir sürprizle geldi. Foursquare artık Türkçe konuşuyor.

Foursquare Türkiye ekibinin yani Foursuqare Superuser’ların yaklaşık 3 aylık süren çalışmaları sonucunda gerçekleştirilen çeviri, Foursquare’in yeni güncellemesi ile birlikte sunuldu. Eğer iPhone’nuzu Türkçe kullanıyorsanız uygulamayı güncelledikten sonra Türkçe Foursquare ile karşılaşabilirsiniz.

Çeviriyle alakalı bazı önemli notlar aktaralım. Henüz bildiriler ve check-in yaptıktan sonra bazı yazılar İngilizce olarak kalsa da “checkin” ve “mayor” kelimelerinin aynen bırakıldığını söyleyelim. Yani bu iki kelime Türkçe’ye çevrilmek yerine artık halk arasında dil alıştığı için “check-in yapmak” ve “mayorluk” olarak çevrilmiş. Ayrıca istatistikler sayfasında da “Top Mekanlar” yazısı göze çarpıyor.

Arkadaşlarınızı daha fazla gözetleyin

Foursquare’in Türkçe olmasının yanı sıra tasarımının tamamiyle yenilendiğini ve artık sadece check-in yapmak yerine arkadaşlarınızın nerelerde olduğunu görmek, daha fazla mekan tavsiyesi almak için kullanabileceğinizi belirtelim. Pazartesi günü yaptığımız haberde de zaten kullanıcıların check-in yapmadıklarını onun yerine arkadaşlarına bakmak için kullandıklarını belirtmiştik

Eğer Foursquare uygulamasını kullanıyorsanız hemen telefonunuzdan güncelleyerek Türkçe dil desteğine kavuşabilir ve yeni tasarımla kullanmaya başlayabilirsiniz. iPhone sürümü şu an yayında ancak Android sürümünün günün ilerleyen saatlerinde ya da akşama doğru yayımlanacağı belirtiliyor.

:: Yeni Foursquare’i ve Türkçe çevirisini nasıl buldunuz?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Foursquare Artık Türkçe”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Türkçe deniliyor ama kullanılamıyor….

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Internet

  Bence daha fazla geliştirilmeye ihtiyacı var yani Türkçe dili bakımından gönüllü tercümanlara ihtiyacı var.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Android. Kullanıyorum güncelleme yaptım ama türkçe olmadı.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  web sitesi için türkçe seçeneği mevcut olsa da maalesef tam olarak türkçe yapılamamış

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Web sitesi bende de Türkçe gözükmüyor :/

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Websiteside türkçeye çevrilmiş.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  güzel yazı

 8. SDN Okuru dedi ki:

  top mekanları

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Mobil uygulama Türkçe olmasına rağmen ***** web hizmeti henüz Türkçe’ye kavuşmuş değil, garip.

" Foursquare Artık Türkçe konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Foursquare Artık Türkçe ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Foursquare Artık Türkçe ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "