Okunma

Foxconn İşçileri İsyanda


01 Kasım 2010 Pazartesi 07:55
Foxconn İşçileri İsyanda

Çin’deki fabrikalarında yaşanan intihar olaylarıyla gündemden bir türlü düşmeyen Foxconn’un başı bu sefer de Hindistan’daki fabrikalarında çalışan işçilerle derde girdi. (Çin’den İmaj Düzeltme Oyunu)

Güney Hindistan’daki Chennai şehrinde bulunan fabrikadaki 319 işçi maaşlarının azlığından dolayı greve gitti. Ayda 106 $’lık ücretle çalışan işçiler, bölgede bulunan diğer fabrikalardaki işçilerden çok daha az para aldıklarını belirterek greve başladı.

 

Foxconn fabrikalarındaki çalışma şartları işçileri zorluyor

 

Maaşlar Çok Az

Kısa bir süre önce polisin de devreye girmesiyle, bazı işçilerin tutuklanması sonucunda bitirilen grev yeniden başladı. İşçi sendikası yetkilileri benzer fabrikalarda yeni işçilerin bile en az 224 $ maaş aldığını söylüyorlar.

Foxconn ise olay konusunda henüz bir açıklama yapmış değil.

:: İşçiler grev yapmakta sizce haklı mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Foxconn İşçileri İsyanda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Foxconn İşçileri İsyanda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Foxconn İşçileri İsyanda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "