Okunma

Fusion Başka Bahara


25 Temmuz 2009 Cumartesi 06:30
Fusion Başka Bahara

AMD’nin CPU ve GPU’yu bünyesinde barındıracak olan yongası Fusion’ı bekleyenler ne yazık ki bir süre daha bu bekleyişlerini sürdürmek zorunda kalacaklar.

Intel’in 2010 yılında Clarksdale ve Arrandale CPU’ları ve bir GPU’yu aynı yonga üzerinde farklı bölümlerde birleştirip piyasaya süreceğinin açıklanmasının ardından AMD’nin üzerinde büyük bir baskı oluşmuştu.

En başta 45 nm mimarisi ile üretilmesi planlanan Fusion, üretimde karşılaşılan sorunlar nedeniyle ertelenmişti. Herkes Fusion’ın 32 nm mimarisine sahip olacağını beklerken, şimdi de AMD’nin CPU-GPU çözümü için 22 nm mimarisini tercih edeceği söyleniyor. Bu da Fusion için en az 2012′ye kadar beklememiz gerektiği anlamına geliyor.

AMD’nin Intel’in izlediği yoldan gidip aynı yonga üzerine hem tümleşik grafik işlemcisini hem de merkezi işlemciyi yerleştirebileceği de söylentiler arasında. 32 nm mimarisi ile yapılması daha kolay olan bu yol izlenirse AMD de kendi ürünlerini Intel gibi 2010′a yetiştirebilir.

:: AMD Fusion sizce ne zaman gerçek olacak?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Fusion Başka Bahara”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    AMD bu olayın herhalde benim gibi ilgi görmeyeceğini düşünüyor

" Fusion Başka Bahara konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fusion Başka Bahara ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fusion Başka Bahara ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "