Okunma

Secure Chat ile Güvenli Mesajlaşın!


02 Ekim 2015 Cuma 08:45
Secure Chat ile Güvenli Mesajlaşın!

We are social’ın yaptığı araştırmalara göre şu anda tüm dünyada 2 milyarın üzerinde akıllı telefon bulunuyor. G DATA tüm kullanıcıların görüşmelerini herhangi biri tarafından okunma korkusu olmadan güvenli bir şekilde yapabilmeleri ve dijital özgürlüklerini koruyabilmeleri için özel bir sohbet uygulaması geliştirdi.

Başlangıç olarak Android tabanlı cihazlarda kullanılabilecek olan Secure Chat uygulaması, var olan en üst düzey şifreleme yöntemlerini kullanarak kısa mesaj ve yazılı sohbet iletişimlerini güvenli kılacak. Uygulama aynı zamanda paylaşılan fotoğrafları da şifreleyerek koruyacak.

Gizliliğiniz garantide

G DATA Secure Chat uygulaması akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştirilen SMS, sohbet, fotoğraf ve video paylaşımı gibi iletişimlerin güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesini sağlıyor. Kullanıcılar mesajları ve paylaştıkları dosyaların başkalarının eline geçmesi korkusu olmadan iletişimlerini sürdürebiliyorlar. Uygulama üzerinde bulunan zamanlayıcı sayesinde kullanıcıların gönderdikleri mesajlar ve fotoğraflar gibi dosyalar belirli bir süre sonra hem göndericinin hem de alıcının cihazında otomatik olarak siliniyor. 

15-10/02/secure-chat.jpg

Secure Chat uygulamasının güvenliği Axolotl protokolü üzerinden sağlanıyor ve mesajlar pratikte çözülmesi imkansız olarak görülen yöntemlerle şifreleniyor. SECURE CHAT uygulamasında kullanılan sunucular G DATA’nın kendi binaları içerisinde bulunuyor ve fiziksel olarak da güvenlikleri sağlanıyor.

Secure Chat uygulaması Android için buradan indirebilirsiniz.

Secure Chat Özellikleri

İki kişi ya da birden fazla kişi arasında yapılan sohbetlerin güvenli bir şekilde yapılabilmesini sağlıyor.

Kullanıcılar fotoğraf ve diğer dosyaları hızlı, basit ve şifreleme sayesinde güvenli bir şekilde paylaşabiliyor.

Mesajlar uygulama üzerinde bulunan zamanlayıcı sayesinde hem gönderici hem de alıcının cihazında belirli bir süre sonunda otomatik olarak silinebiliyor.

Yapılan görüşmeler SD karta yedeklenebiliyor.

Cihaz üzerinde bulunan sohbet geçmişi parola ile korunabiliyor.

:: Secure Chat uygulamasını yüklediniz mi?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Secure Chat ile Güvenli Mesajlaşın!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  indirdim güzel gibi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  güvenli chat istiyorsanız en ucuzundan 2 windows phone telefon alın kendi uygulamanızı yazın uçtan uca şifreleme, varsayılan algoritmaları modifiye ederek kripto yapın. oldu bitti. 😀

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Threema kadar iyi olamaz.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Sunucu olmadan bu iş nasıl olsun 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Arada sunucu varsa onu bi geçicen hacı. Şifreleme algoritmasını kendin yazmıyorsan zaten güvenlikten bahsetme.
  Gerçekten şifreli güvenli iletişim istiyorsan kendi uygulamanı kendin yazacaksın.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  BBM de güvenli 😀

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Telegram candır

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Sanki cia mossad ajanıyız adamlar senin sidikli kız arkadaşınla olan muhbbetini yada arkadaşlarınla goygoyunu görse nolur görmese nolur

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Güvenli olduğunu iddia edip de bu kadar izni istiyor olması çok düşündürücü açıkçası.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Telegram bundan iyi

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Silinen mesajlar, sunucudan da siliniyor mu acaba?

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Whatsapp tan

" Secure Chat ile Güvenli Mesajlaşın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Secure Chat ile Güvenli Mesajlaşın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Secure Chat ile Güvenli Mesajlaşın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "