Galaxy Note 20 tasarım çizimleri sızdırıldı


22 Mayıs 2020 Cuma 07:00
Galaxy Note 20 tasarım çizimleri sızdırıldı

Samsung’un yeni Galaxy Note 20 modeli hakkında şimdiye kadar paylaşılan en net tasarım detayları ortaya çıktı. Kısa bir süre önce paylaşılan görseller ile birlikte Galaxy Note 20 tasarımı cihazın tüm tasarım detaylarını netleştirmiş oldu.

Galaxy Note 20 tasarımı netleşmeye başladı

Pigtou isimli şirket tarafından Note 20 CAD çizimleri paylaşıldı. Paylaşılan görsellerde en dikkat çeken detay, Samsung’un S Pen kullanımında yapmaya hazırlandığı değişiklik oldu.

galaxy note 20 tasarımı

Daha önceki Galaxy Note modellerinde S Pen yerleşimi, cihazın sağ alt bölümünde konumlandırılıyordu. Yeni paylaşılan görsellerde ise Samsung’un, S Pen konumunu cihazın sol alt bölümüne taşıması dikkat çekiyor.

galaxy note 20 tasarımı

Samsung Galaxy Note 20 tasarımı ile ilgili şimdiye kadarki beklentiler, yeni sızıntılarda da aynı şekilde beliriyor. Çerçevesize yakın ekran tasarımında sadece ekranın üst bölümün ortasında ön kamera bulunuyor. Arka bölümde ise 4 farklı sensörlü arka kamera seti kendini gösteriyor. Arka kamera modülü sol üst noktada yer alıyor.

galaxy note 20 tasarımı

Bunların dışında belirtmek gerekirse bu CAD çizimlerini sızdıran kaynağın, çok da güvenli olmadığı yönünde çeşitli yorumlar da bulunuyor. Dolayısı ile S Pen konumlandırmasının değişikliğe uğrayıp uğramayacağı konusunda kesin konuşmak için henüz daha erken gibi görünüyor.

Ancak diğer tasarım detayları, daha önceki beklentiler ile pararlel şekilde beliriyor. Nitekim Galaxy S20 Ultra ile benzerlik gösterdiğini söylemek mümkün oluyor.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Galaxy Note 20 tasarım çizimleri sızdırıldı”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  kavisli ekran kullanımı zor. Saçma bir tasarım. Telefon mu kullanıyorsun kavis mi. Telefonun kullanımı nasıl kolay oluyorsa öyle tasarlanmalı. Dayanıklı versiyonlar da üretilmeli. Boya cila kavis ? Lastik kılıf kutuya dahil olmalı.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Arkadaşlar cihaz kamerası ile alakalı ne biliyorsunuz da hemen yorum yaptınız samsung s20 de ki kamera sorunlarından ve geri kalmış olmasından ders çıkarmayacak aynen note 20de mi koyucak? Bence tasarım açısındanda s20den daha toplu ve daha düzenli duruyor. Kavisli ekran isteyen arkadaşlar şunu dikkate almıyorlar telefon daha kırılgan hale geliyor ve bu tip büyûk cihazlarda günlük kullanımda zorluk çıkartabiliyor, bu tip düz olan cihazlar bu konularda daha iyi ve ayriyetten parmak izi okumama, yüz tanımama gibi sorunlardan bahseden bir arkadaşımız olmuş. Kendisi hangi cihazdan bahsediyor acaba? Samsung en güvenilir olduğu söylenen parmak izlerini kullanıyor diğer rakiplerinden yarım saniye geç açıyor diye hayatınızda ne değişicek acaba? S10 modelindeki okuyucunun hızıda çoğu rakibinden iyiydi. Yüz tanımada da böyle bir sorun yok arkadaşlar objektif olun rica ediyorum

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çoğ değişikmiş note 10 hiç benzemiyormuş.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kavisli ekran gelsin S21 de düz hoş durmuyor

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Artık heyecanlandırmıyor yeni çıkacak telefonlar. Alttaki yorumu yapan arkadaşa da sormak istiyorum nesi muhteşem duruyor ? Note 10’a S20 kamerası entegre edilmiş başka bir şey yok. Aynı tasarım. Değişen sadece kamera. Heyecan yapılacak bir şey yok.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Odaklama yapsın yeter. parmak izinin düzgün çalışmaması, hafif karanlıkta yüz tanıma yapmaması gibi şeylere alıştık.

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Muthesem duruyor. Insallah Galaxy S21 de düz ekranla gelir.

" Galaxy Note 20 tasarım çizimleri sızdırıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galaxy Note 20 tasarım çizimleri sızdırıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galaxy Note 20 tasarım çizimleri sızdırıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "