Galaxy Note 4 ile Note 3’ü Karşılaştırdık


05 Eylül 2014 Cuma 08:20
Galaxy Note 4 ile Note 3’ü Karşılaştırdık

Samsung, IFA 2014 kapsamında Berlin‘de düzenlediği Unpacked etkinliğinde pek çok yeni akıllı cihaz ve giyilebilir ürünlerini tanıttı. Biz de sizlere tüm bunların incelemelerini ve haberlerini en hızlı bir şekilde ShiftDelete.Net üzerinden paylaştık.

:: Samsung Galaxy Note 4 ile iPhone 6 Plus’ı karşılaştırdık. İşte o video…

Uzun zamandır merakla beklenen Samsung Galaxy Note 4, yanında kavisli ekranlı kardeşi Edge ie beraber piyasaya sürüldü. Peki Galaxy Note 4, Note 3′e göre ne artılar getiriyor. İşte tüm bu soruların cevaplarını, hazırladığımız içeriğimizde madde madde bulacaksınız.

Galaxy Note 4, Note 3’e karşı: Kasa Yapısı

İlk karşılaştıracağımız bölüm cihazların kasa yapısı. Samsung, Galaxy Note 3 ile beraber şıklık ve kullanım kolaylığı konusunda büyük bir gelişim göstermişti. Fakat Galaxy Note 3‘te görülen çatlama, soyulma ve kenar açıklığı gibi sorunlar, telefonun malzeme kalitesi konusunda firmaya eleştirilen gelmesine sebep olmuştu.

Samsung, Galaxy Note 4‘te plastik üzerine parlak metal görünümü verdiği çerçeve görünümünden vazgeçti. Galaxy Note 4, metal çerçeveyle geliyor. Bu da cihaza biraz kalınlık ve ağırlık olarak geri yansıyor.

14-09/05/galaxy-note-4-note-3-sdn.jpg

Evet yanlış duymadınız. Samsung Galaxy Note 3, Galaxy Note 4‘ten biraz daha ince ve hafif.

Note 3, 8.3 mm kalınlığa ve 168 gram ağırlığa sahipken; Note 4’te bu rakamlar 8.5 mm kalınlığa ve 176 gram ağırlığa çıkıyor.

14-09/05/galaxy-note-4-vs-note-3.jpg

Galaxy Note 4 – Galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note 4‘ün, Note 3′e göre, yatay genişlik hariç genel tüm ölçülerinde biraz daha büyümesi söz konusu. 

Note 3′ün ölçüleri 5.7 inç ekranda ölçüleri 151.2 x 79.2 x 8.3 mm iken, yine 5.7 inç ekranlı Galaxy Note 4‘ün ölçüleri ise 153.5 x 78.6 x 8.5 mm. Yatay olarak telefonun 79.2 mm seviyesinden, 78.6’a düştüğünü görüyoruz. Yani çerçeveler biraz daha ince.

Metal çerçevelere ek olarak yine Galaxy Note 3’te olduğu gibi deri görünümlü bir arka kapağa sahip olacak olan Galaxy Note 4’ün, kapağı çıkarılabilir yapıda. Ön tarafta da Note 3’te olduğu gibi Note 4’te de Corning Gorilla Glass kaplama bulunuyor.

Sonuç:

Sonuç olarak baktığımızda Samsung, zaten satış başarılarıyla sevildiği gözlenen Galaxy Note 3’ün tasarımını çok da bozmamış. Sadece eleştirilen yerlere müdahale ederek, daha güzel bir phablet ortaya çıkarmış. Cihazın biraz daha hafifletilmesi daha iyi olabilirmiş. Ağırlaşması kötü olmuş. Hem de bataryanın çok yükselmemiş olmasına rağmen.

İşte bu da metal alaşım kullanmanın getirdiği negatif durum.

Bir sonraki sayfada Galaxy Note 4 ile Note 3’ün ekranını karşılaştıracağız.

Galaxy Note 4, Note 3’e karşı: Ekran

Samsung, Galaxy Note 4′ü Note 3′e göre çok büyük yapmama kararı aldı. Esasında doğru olan bu karar, karşımıza kullanması kolay, büyük ekranlı bir telefon ailesi çıkartıyor.

Galaxy Note 4’te ekran büyümedi fakat ekran tamamen yenilendi. Önceki modelinde kullanılan 5.7 inç büyüklüğündeki ve Full HD çözünürlüğünde Super AMOLED ekran, yerini QHD çözünürlüğündeki Super AMOLED ekrana bırakıyor.

PPI değerlerine baktığımızda farkı daha net anlayabiliyoruz. Note 3 386 ppi oranına sahipken, Note 4′te bu rakam 516 ppi seviyesine çıkmış durumda. Artık yazılardaki pürüssüzlük, tıpkı LG G3’teki gibi iki katına çıkıyor.

14-09/05/note-4-note-3.jpg

Ekranın parlaklık değerlerini de optimize eden Samsung, daha dengeli ve parlak bir ekranı, kendisinden çok daha yüksek bir çözünürlük değeriyle beraber karşımıza Note 4 ile çıkartıyor.

Bir sonraki sayfada Galaxy Note 4 ile Note 3’ün donanım özelliklerini karşılaştıracağız.

Galaxy Note 4, Note 3’e karşı: Donanım özellikleri

Galaxy Note 3:

Galaxy Note 3‘te iki farklı sürüm hazırlayan Samsung, LTE destekleyen ülkelerde Snapdragon 800 işlemci çözümü ve 3 GB LPDDR3 RAM ikilisine yer vermişti.

Başta Türkiye olmak üzere LTE’nin desteklenmediği ülkelerde ise Exynos 5 Octa 5420 işlemcisini kullanan Samsung, üründe yine 3 GB LPDDR3 RAM kullanmıştı. Fakat Exynos sürümünde RAM hızı biraz daha düşük olduğu bilgisini de ekleyelim.

Note 3‘te Exynos kullanılan sürüm, açıkca performans olarak dezavantaja sahipti. Ayrıca çok ciddi derecede ısınan Exynos sürümü, hızını oyunlarda daha da yavaşlatabiliyor, bu da performansı teorik seviyenin çok daha altına indirebiliyordu. Gelelim Note 4‘e.

Galaxy Note 4

Galaxy Note 4‘te artık tüm sürümler LTE desteğine sahip.

Qualcomm’un hala yeni nesil işlemci mimarisine sahip Snapdragon 810‘u sunmaması nedeniyle, Snapdragon 800’ün grafik işlemcisi değiştirilmiş sürümü diyebileceğimiz Snapdragon 805’i, ABD başta olmak üzere LTE pazarının olduğu ülkelerde kullanacak olarak Samsung, global olarak yeni hazırladığı Exynos işlemcili ve 64 bit desteğine sahip Galaxy Note 4‘ü kullanacak.

(Sadece Exynos 5433 işlemcili Galaxy Note 4 64 bit desteğine sahip olacak)

Snapdragon 805 işlemcisini kullanacak SM-910S, bir diğeri ise Exynos 5433 işlemcisini kullanan SM-910C modelinden oluşacak Galaxy Note 4 modellerinden, Exynos işlemcili olanı bariz daha performanslı yapıda olacak.

Snapdragon 805 işlemcili olan sürüm 2.5 GHz hızında çalışan Krait 450 çekirdeğinin 4’ünü kullanacak. Ayrıca grafik tarafında ise cihazda Adreno 420 grafik işlemcisi yer alacak. Modelde, Note 3‘teki gibi  LPDDR3 3 GB RAM kullanılıyor.

Snapdragon 805‘i bir kenara bırakalım. O işlemci biz teknoloji severleri artık heyecanlandırmıyor. Yıllardır hayatımızda olan Snapdragon 800 ile sadece farkı grafik işlemcisi diyebiliriz.

Exynos 5433‘e bakacak olduğumuzda ise 64 bit destekli ARM Cortex A57 ve A53 işlemci çekirdeklerinin 4+4 olarak bir arada kullanıldığını görüyoruz. ARM Cortex A57 çekirdekleri 1.9 GHz hızında çalışırken, ARM Cortex A53 işlemci çekirdekleri ise 1.3 GHz hızında çalışıyor. 

Samsung, toplamda 8 çekirdeğe sahip bu işlemciye, yük durumunda beraber çalışma hakkı da tanımış. Yani bu sefer 8 çekirdekten ihtiyaca göre hepsinden faydalanabileceğiz. Bu işlemci seçeneğinde ARM Mali-T760 grafik işlemci ve yine 3 GB RAM kullanılıyor.

ARM Mali-T760‘a baktığımzıda ise Tegra K1‘deki grafik işlemciyle beraber sektördeki en güçlü grafik işlemcisi karşımızda. 

Karşılaştırdığımızda:

Snapdragon 800 ile 805 arasındaki fark sadece grafik tarafında görülecek bir durum. Onu da QHD’nin istediği performansla nötrleyecek diyebiliriz. Yani Snapdragon 805 işlemcili Note 4, çözünürlüğün artmasıyla beraber devrimsel bir performans artışı sunmayacak. Fakat Exynos sürümünde işler tamamen farklı.

ARM’ın 64 bit desteğine sahip yeni nesil işlemci mimarisini kullanan Exynos 5433, toplamda 8 çekirdeği karışık kullanabilmesi ve güçlü grafik işlemcisiyle önceki seriden iki kat daha yüksek işlem gücü sunuyor.

Tek sorun, Samsung’un Exynos için geliştiricilere imtiyazlar vermesi. Snapdragon bu konuda daha şanslı. Çünkü Nexus’lar da bu işlemcileri kullanıyor.

Bir sonraki sayfada Galaxy Note 4 ile Note 3’ün bağlantı ve depolama karşılaştıracağız.

Galaxy Note 4, Note 3’e karşı: Bağlantı ve depolama

Bu bölümde Galaxy Note 4′ün biraz Note 3′e göre gerilediğini görüyoruz. Samsung’un Galaxy Note 3 ile benzer fiyata satmayı düşündüğü Galaxy Note 4‘te, 32 GB hafıza var fakat dahili olarak 64 GB hafıza seçeneği eklenmemiş. Yani üst seviyede bir kırpma söz konusu.

14-09/05/galaxy-note4-gorsel-4.jpg

Yani biz 32 GB‘lık Note 3 aldığımız fiyata, şimdi yine 32 GB‘lık Galaxy Note 4 alabileceğiz. Fakat opsiyonel olarak daha üst fiyatlara 64 GB’lık sürüm alamayacağız. Note 4, yine daha önceki modeller gibi microSD kart desteğine de sahip.

Üründe bir diğer şaşırtıcı nokta ise, Note 3‘teki microUSB 3.0 bağlantısı, microUSB 2.0‘a geri döndürülüyor. Samsung’un bu kararı neden aldığı ise henüz belli değil.

14-09/05/note-4-note-3.jpg

Bu görselde microUSB 2.0 ve 3.0 bağlantı farklılıkları açıkca görülüyor

Firmanın iddiasına göre USB 2.0‘la da olsa Note 3′e göre çok daha hızlı şarj olabilecek ürün. Bakalım deneyip göreceğiz.

Kablosuz Bağlantılar:

Snapdragon 805 işlemcisinde Cat6 LTE desteği sunan Note 4, indirme hızını 300 Mbps’e kadar çıkartıyor. Exynos sürümünde ise bu rakam 150 Mbps civarında olacak. Çünkü Cat5 seviyesinde bir LTE modem çipset içerisinde mevcut.

Bluetooth 4.1, Wireless 802.11AC, Kızılötesi, tansiyon ölçer ve parmak izi okuyucusu gibi ek bağlantılara sahip Note 4, şimdilik en güncel bağlantıları bizlere sunuyor.

Bir sonraki sayfada Galaxy Note 4 ile Note 3’ün kamera özelliklerini karşılaştıracağız.

Galaxy Note 4, Note 3’e karşı: Kamera özellikleri

Belki de işlemci ve ekrandan sonra en büyük farkın yaşandığı alan olan kamera, Galaxy Note 4‘te çok daha ileri bir seviyeye çıkmış durumda.

Samsung‘un Galaxy Note 3 modelinde kullandığı 13 Megapiksel kamera, yerini Sony’den alınan optik imaj sabitleyici özelliğine sahip 16 Megapiksellik kameraya bırakıyor.

Video tarafında da optik sabitleme yapabilecek olan ana kamera, [email protected] FPS ve [email protected] video kaydı yapabiiyor.

14-09/05/galaxy-note4-gorsel-28.jpg

Ön kamerada da ciddi bir revizyon geçiren Galaxy Note 4, Note 3’teki 2.1 Megapiksel kamera yerine 3.7 Megapiksel çözünürlüğünde bir kameraya yer veriyor.

Cihazın ön kamerası 90 derecelik geniş açılı fotoğraflar çekebiliyorken, 120 derecelik panaromik fotoğraflar da çekebilecek.

Yani Galaxy Note 3‘e göre çok daha iyi bir kamera deneyimi bizleri Galaxy Note 4 ile bekliyor.

Bir sonraki sayfada Galaxy Note 4 ile Note 3’ün batarya özelliklerini karşılaştırıyoruz

Galaxy Note 4, Note 3’e karşı: Batarya özellikleri

Samsung, zaten alüminyum kasa çerçevesiyle gelen Galaxy Note 4′te artan ağırlığı, daha da artırmak istememiş ve bataryayı çok büyütmeye gerek duymamış.

QHD ekran ve güçlü donanımıyla Galaxy Note 3′e göre gerçek hayatta daha fazla güç tüketeceğini düşündüğümüz Galaxy Note 4‘ün bataryası 3220 mAh. Yani saatte 20 miliamperlik bir artış var.

Samsung, yazılım optimizasyonlarıyla pil ömrünü uzattığını iddia ediyor. Gerçek uzun incelememizde, telefonu test edip bu bilgiler doğru mu sizlere bildireceğiz.

Galaxy Note 3, 3200 mAh’lik bataryasıyla 3G‘de 21 saat konuşma süresi sunuyordu. Samsung Galaxy Note 4’teki 3220 mAh’lik batarya için henüz bir değer açıklanmadı. Bekleme modunda sürede artış olacaktır ama kullanımda artış biraz zor gibi gözüküyor.

Bir sonraki sayfada Galaxy Note 4 ile Note 3’ün yazılım özelliklerini karşılaştırıyor ve karşılaştırmayı bitiriyoruz.

Galaxy Note 4, Note 3’e karşı: Yazılım özellikleri

Android 4.4.2 KitKat sürümüyle yola devam eden Galaxy Note 3’e, hala Galaxy S5 ile beraber çıkan arayüzün yollanmama sebebi ortaya çıktı. Note 4’teki arayüzü entegre edip Note 3’e güncelleme olarak Android 4.4.4 verilecek. Tabi zamanı henüz belli değil.

Galaxy Note 3 modeli de, Note 4 de güçlü cihazlar. Android L sürümüne de güncellenecekler. Samsung’un Galaxy Note 4’te sunduğu en güzel artılardan bir tanesi yeni çoklu pencere sistemindeki özgürlük. Sadece ekranı ikiye bölen çoklu pencere özelliğinden artık kurtuluyoruz.

Bunun gibi pek çok donanım bağımsız yazılımsal özellik Galaxy Note 3’e de gelecektir. Samsung, 3 GB RAM’i olan ve hala güçlü donanıma sahip Galaxy Note 3’e bu haksızlığı yapamaz. 

Tabi Galaxy Note 4’te karşımıza çıkan ve Note 3’e entegre edemeyeceğimiz bu özellik ise kalem hissiyatının artması. Samsung, her Note ailesinde kalem hissini daha da artırmayı başarıyor. Note 4’te, bu özellik çok daha gerçekçi bir hal alıyor.

Günlük SPEN kullanım deneyimi daha da artıyor

Günlük görevlerin daha hızlı ve kolay yapılabilmesi için Galaxy Note 4’ün S Pen özelliği geliştirildi ve kullanıcıların mobil cihazlarında günlük olarak yaptıkları sıradan işlemler için başlıca araç haline getirildi.

Yeni S Pen, çok daha özgün bir kalem deneyimi sunuyor. Yenilenen kalem, kâğıt üzerinde dolma kalem ya da fırça ile yazılan yazıyı başarılı şekilde taklit eden, daha doğal bir fırça etkisine sahip. 

S Pen ayrıca, Action Memo, Screen Write, Image Clip ve Smart Select gibi, kullanıcıların içeriği kolayca yaratarak birleştirebilmesini sağlayan diğer sezgisel özelliklerle birlikte, kullanıcı dostu bir “Air Command – Temassız Komut” işlevi sunuyor. Yeni “Smart Select – Akıllı Seçim” özelliği, kullanıcıların farklı kaynaklı içerikleri bir araya getirerek kolayca paylaşmalarını olanaklı hale getiriyor.

Galaxy Note 4, kullanıcılara günlük işlerin daha hızlı ve kolayca yapılmasına izin veren Samsung S Note uygulamasıyla entegre ettiği, bir dizi çoklu ve kesintisiz not alma yöntemi de sunuyor. Klavye ve yazının yanı sıra, yenilikçi “Snap Note” özelliği, kullanıcılara kâğıt ya da sınıfta tahta üzerinde yazılı olan notların fotoğrafını çekerek, bunları hızlı ve kolayca S Note’a dönüştürme olanağı sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar, Voice Memo ile düşüncelerini hızlı bir biçimde not ederek, yaratıcılıklarını sınırlayan engellerden kurtuluyorlar.

Sonuç:

Samsung, Galaxy Note 4 ile Note 3′ü çok daha ileri bir seviyeye taşımış. Tasarım olarak devrimsel bir değişim olmasa da, kullanılan materyal ve ufak dokunuşlarla kalite algısı çok daha artmış bir telefon.

Kamera, ekran ve donanımın yükseltilmesi ve SPen deneyiminin gelişmesi de diğer artılar.

Note 4 için yapılabilecek eleştiriler ise USB 3.0‘ın kaldırılıp, minimum hafızanın 32‘den 16 GB’a düşürülmesi yönünde yapılabilir. Ayrıca Note 3‘e göre biraz daha ağır olan cihazın bataryası, sadece 20 mAh’lik bir artış görmüş.

Kısacası ürünün piyasadaki durumunu yine fiyatı belirleyecek. Ama Note 4‘e ilgilinin büyük olduğunu şimdiden söylemek istiyorum.

:: Samsung Galaxy Note 4 ile Note 3 arasındaki farklılıkları yeterli buldunuz mu?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

111 yorum - “Galaxy Note 4 ile Note 3’ü Karşılaştırdık”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Note 4 aldım inanılmaz memnunum , düşünen varsa kaçırmayın kesinlikle alın..Daha önce çok düşünüp bir sürü araştırma yaptım ama gereksiz zaman kaybetmişim..Kesinlikle profesyonel muhteşem bir cihaz.. 4K video çekimi 60 fps video ve daha bir sürü detay var hiçbir cihazla kıyaslamayın Note 4 ü..kesinlikle farklı bir cihaz..ömürlük.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  bune yahu

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben şuan note 4 kullanıyorum note le arasındaki farklara baktım ama gerçekten iyi ki note 4 almışım kamera efsane … ben aldığımda note 5 çıkmıştı aynı fiyattı yani isteyerek aldım çok memnunum her türlü oyunu uygulamayı kaldırıyor herkese tavsiye ederim Son olarak diyorum ki bi note3 te film izleyin aynı filmi bi de note4 de izleyin farkı o zaman anlıcaksınız

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Note 4 note 3 den neden ucuz vatan da

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Her yönüyle not4 farklı ve güzel tasarım yapmış bence not 2 im vardı 4 de aldım Süer canlı hızlı kaliteli tavsiye ederim.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben SAMSUNG NOTE3 Almak İstiyorum Bana Göre Note4 e Para Vermek Gereksiz Geliyor Çünkü Çok Az Farklı Özellikler Var iPHONE ZATEN İSTEMİYORUM ŞU AN KULLANIYORUM ZATEN Bana Göre Hem Pil Ömrü Hemde Şık Tasarımıyla Note 3 Daha İyi Gibi Duruyor Biraz Daha Araştırıp Bu Telefonu Almak İstiyorum Saygılar

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Not 4 almayi düşünmek bile güzel diyenler….

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Note3 u note4 le kimse kiyaslamasin ben i phone6 kullanicisiyim ve bu isin icinde birisiym note4 cok iyi bir cihaz parayi hakkediyo edge kotu alirsaniz 4 alin benden tavsiye

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Note3 note4 e beş çeker. Note4 tamamen fuzuli bir üretim. Bir kere note3 gibi sağlam değil. Ve elle tutlur hiçbir fark yok.

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Bisiklet kullanırken, yolda yürürken radyo. Şarj yemez, internete ihtiuaç duymaz radyosuz olmaaaaz

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  az kazanıyor samsung yazık. Radyodan kısmış.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Note3 kullandım şimdi m8 kullaniyorum kasma hiç yaşamadım note3 çok kasılıyordu m8 1 numara

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  arkadaşım eyvallah notu güzel ama insan radyo koymaz be abi en büyük eksiklik bu olsa gerek bilseydim radyo yok almazdim

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  S5 mi iyi note 3 mu sizce

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadaşlar note 4 de radyo varmı, internettten baktım var diyor fakat ben bulamadım.

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Note serisinde malzeme kalitesi kendini gösteriyor iyi bir cihaz ama pahalı.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  htc one 8 demişler ya çok güldüm ya note 4 le bir mi o

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  note 3 mü note 4 müüü

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  note 4 guzel fakat htc m8 in yaninda sonuk kalir ipone de 5 para etmez.

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Benim note 3um var ve uzun vadede değiştirmeyi düşünmüyorum bunların hepsi para tuzağı.

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Sunu herkes kabuk etsin ki samsung un cikarsigi telefonlar en fazla 2 yil GidiyoR ve daha sonra guncellemelerle telefon yavaslatiliyor boylece ust seviye telefon almak icin kandiriyor. Ben ilk iphone 4s kullanicilardan biriyim. Iphone 6 cikti hala telefon hizli az bir yavaslama var oda dosyalarin cok olduğundan iphone her turlu kullanicisini memnun ediyor ve hala iphone 4s fiyati 1200 lerde

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  not 4 telefonmu la

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Note 3 üm var ve gayet memnunum.

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Note 4, 3'e gore cok daha iyi . Radyo olsa ne olacak .Batarya cok az guclenmis .ıphone 6 plus'tan daha iyidir bence .Ama telefon fazla dayanikli degil

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Elimde note 3 var not 4 almayı düşün müyorum arada bahsedilecek kadar fark yok note 5 çıkarsa inceliği be bellek artışı birkaçda özellik artışı olursa çok iyi olur note 4 yinede süper samsung lider bence

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence htc m8. Gerisi hikaye

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Ne kadar test edilirse edilsin, iphone 6 plus ın note 4 ü geçmesi imkansız.. oluşturdukları piyasa algısı ve rotary enformasyon hareketleri ile fiyatları düşmeyen bir markadır Apple.. Apple 6 plus aldım ve daha ilk haftadan, pantolon ön cebinde olmasına ragmen, alüminyum govdesinden dolayı edildiğini gördüm.. ne ekran, ne kamera, ne de dizayn, kullanım kolaylığı ve evrensel materialler içermesi açısından note 4 on numara bir telefon. Radyosu yokmuş ivirt zivirt, arkadaşım internet diye bi icat var, acaba kullanabiliyorsun? Şimdi note 4 aldım cok memnunum 6 plus ufak kardeşe

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Galaxy note 4 Samsung super bir telefon

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Merhaba 10.11.2014 tarihinde siyah note 4 aldım AMA ALMADAN ÖNCE SAMSUNG BAYİSİNDEN DARBE EMİÇİ KILIF ALDIM KILIFSIZ ASLA KULLANMADIM. herneyse bu gün yani 24.11.2014 tarihinde telefonu silmek için kılıfı cıkardım ve kasanın parlak olan kısımlarında lekeler olduğunu gördüm ne kadar sildiysem gitmedi ve şu an öyle duruyor… ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz.

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  Bunu alıcağıma giderim huawei ascend mate 7 alırım( tabi ucuz olursa)

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  Metal kasa filan değil sırf plastik aldigima pişman oldum

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  Detaylı inceleme ne zaman olcak

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  Elbette note 4 çok başarılı

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadaslar aranızda not 4 için gereksiz cihaz diyenler bile var ben not 3 kullanıcı yim cihaz in pil gücü süper not 4 ise daha üstün bir düzeyde cihaz tasarımı ile çok iyi ekran çözünürlük harika büyük cihaz tutkunları not 4 ü çok sevecek aradığınız bütün özellikler var kamera hafıza pil gücü sayamadigim bir çok özellik cihaz in tasarımı şıklık yaratıyor net te gezinmek için bundan daha iyisi olamaz tabi buda zzevk meselesi hem daha başka ne bekliyorsunuz ki bütün cihazlar zaten üç beş özellik artırıyor birden bütün güzellikleri bir cihaza verecek değil ler öyle değil mi ben bu cihazı kullandığım için tavsiye edebilirim not 3 harika not 4 ise bambaşka harika tercih sizin yalnız pişman olmaz siniz emin olun

" Galaxy Note 4 ile Note 3’ü Karşılaştırdık konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galaxy Note 4 ile Note 3’ü Karşılaştırdık ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galaxy Note 4 ile Note 3’ü Karşılaştırdık ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?