Okunma

Galaxy Note 9 özelleştirilebilir arayüzle gelecek


19 Haziran 2018 Salı 10:58
Galaxy Note 9 özelleştirilebilir arayüzle gelecek

Samsung’un merakla beklenen yeni amiral gemisi Galaxy Note 9 özelleştirilebilir arayüz ile gelebilir. Samsung’un TouchWiz arabirimini özelleştirmek için hazırladığı Good Lock uygulaması, Galaxy Note 9‘a entegre olarak gelebilir.

Samsung’un geçtiğimiz yıllarda sessiz sedasız indirmeye sunduğu Samsung Good Lock uygulaması, kullanıcıların özelleştirilmiş ROM‘lardaki yapabildikleri bazı özel efektleri, telefonlarında yapabilmelerini sağlamıştı. Samsung Good Lock uygulaması çok ciddi kullanıcı sayılarına ulaşmamış olsa da mantıklı bir atılım oldu. Zaten Samsung’un hem TouchWiz hem de Experience arayüzleri, Android üzerine ciddi bir katman eklediği için,  bu katmanın da özelleştirilebilir olması gayet doğal ve mantıklı.

Galaxy Note 9 özelleştirilebilir arayüzle gelebilir

Samsung Good Lock uygulaması, Android Marshmallow sürümüyle beraber geliştirildi. Nougat sürümüyle beraber Good Lock uygulaması kullanılamaz hale geldi. Şu an Galaxy Apps’te indirilebilir olan Samsung Good Lock 2018 uygulaması, Oreo ve Nougat sürümleriyle çok da stabil çalışmıyor.

Yeni Good Lock uygulaması, Galaxy Note 9’a entegre olabilir

Bir kaç gün önce Samsung, Güney Kore’de Good Lock uygulamasının güncellenmiş bir versiyonunu yayınladı. XDA Developers‘taki pek çok geliştirici ve kullanıcı, uygulamayı diğer bölgelerde çalıştıracak yöntemler bulmuşlar ve hemen denemeleri yapmışlar.

Aşağıda paylaşılan Tweet’teki videoda görebileceğiniz gibi, Good Lock uygulaması, Samsung’un Android arabirimi Experience’taki pek çok efekti değiştirebiliyor. Örneğin sayfalar arası geçiş animasyonu, en son açılmış uygulamaları seçerkenki animasyonlar ve aklınıza gelebilecek pek çok geliştirme, Good Lock uygulamasıyla mümkün.

Bu özelleştirme uygulamasıyla ayrıca bildirim gölge rengini, ekran özelleştirmesini ve seçeceğiniz 6 uygulamayı kilit ekranında gösterebilecek bir widget alanı oluşturulması gibi pek çok ek imkanı da bizlere sunuyor.

Uygulama sadece arabirim değil, telefonun kullanımını da geliştiren ek özellikler de var. Özellikle Note ve Galaxy S serisi kullanıcılarının edge ekranının kenarına dokunma sorununu engellemek için, kenarların dokunmatik hassasiyetini ayarlayabilme imkanı bile uygulamayla sunuluyor.

Şimdilik Good Lock Güney Kore’de kullanılabilir durumda. Yasal yollarla yüklemek için biraz daha beklemek gerekiyor. Ama forumlarda yükleme dosyasını bulup, cihazlarınıza kurup deneyebilirsiniz.

Galaxy Note 9′un tekrar faaliyete geçirilen Good Lock uygulamasıyla beraber piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu uygulamanın yetenekleri arayüze mi eklenecek yoksa ek uygulama olarak mı gelecek henüz bilinmiyor. Fakat uygulama da Galaxy S9+ gibi mevcut modellerle sorunsuz çalışabiliyor. Ek bir uygulama olarak da bu imkanların sunulabileceğinin altını çizelim.
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Galaxy Note 9 özelleştirilebilir arayüzle gelecek”

 1. Anonim dedi ki:

  Nasıl indirebeilirim

 2. Anonim dedi ki:

  Nasıl indirebeilirim

 3. TURGAY dedi ki:

  İphone bü çentik ekranlı telefon yaptı bütün marakalar peşinden koştu (samsung hariç) samsung kendine özgü buluşlarıyla zirveye herzaman emin adımlarla ilerlemiştir. akıllı telefon segmentinin lideri olmuştur herzaman. bence bi sonraki serisine özel çılgın şeyler planlıyor. çentik mentik kimsenin umrunda olmucak.. bakın görün.

 4. CM dedi ki:

  Arayüz çok önemli! Tanrı’ya şükürler olsun ki Nova Launcher var. Müthişbir uygulama. Samsung ise, çok doğru bir iş yapıyor. Uygulamayı mükemmelleştir, Samsung! Icon Packs de hazırlamanızı tavsiye ederim…

 5. CM dedi ki:

  Arayüz çok önemli! Tanrı’ya şükürler olsun ki Nova Launcher var. Müthiş bir aplikasyon. Samsung ise, çok doğru bir iş yapıyor. Uygulamayı mükemmelleştir, Samsung!

" Galaxy Note 9 özelleştirilebilir arayüzle gelecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galaxy Note 9 özelleştirilebilir arayüzle gelecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galaxy Note 9 özelleştirilebilir arayüzle gelecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "