Okunma

Galaxy S4, Note 3’e Android 4.4.2 Yakın


21 Şubat 2014 Cuma 11:00
Galaxy S4, Note 3’e Android 4.4.2 Yakın

ABD’deki Samsung Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 modelleri için Sprint cihazların ardından US Cellular cihazları üzerinden de Android 4.4.2 KitKat‘ın dağıtımına başlandı. OTA ya da USB üzerinden ulaşılabilen güncelleme ile birlikte ülkemizdeki ilgili modellerin de Android 4.4.2‘ye kavuşma tarihinin yaklaştığına dair önemli bir emare günyüzüne çıkmış oldu.

Samsung Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 modellerinin Android 4.4.2 sürümüne ilişkin yapılan açıklamada ilgili cihazların sırasıyla N900R4TYUCNAB ve R970TYUFNAE versiyonlarının güncellemeyi öncelikli olarak alacağı belirtildi. Yani tüm Galaxy S4 ve Note 3 kullanıcıları güncellemeyi aynı anda alamıyor. Benzer durum Türkiye için de gerçekçi olacak.

Geri sayım…

Google, Android 4.4.2 sürümü ile ilgili olarak daha önce gerçekleştirdiği tanıtımda tüm özelliklere ek olarak güncellemenin yeni bir kullanıcı arayüzü içermesi öne çıkmıştı. Şimdiye kadar birçok cihazda kullanılmış çok renkli simgelerin yerine, beyaz durum çubuğu kullanımı öne çıktı. Telefon ayrıca son güncelleme ile performans artışı gösterdi.

Bunlara ek olarak yeni bir telefon numarası çevirici, videoyla sohbete SMS, kablosuz baskı ve daha gelişmiş Emoloji entegrasyonları sunulduğu belirtilmişti. Ayrıca yeni bir ses tanıma sistemi de güncellemeyle birlikte ABD‘deki Galaxy S4 ve Note 3 kullanıcıları ile buluştu. Bakalım güncelleme ülkemize ne zaman gelecek? Beklemeye devam ediyoruz.

:: Android 4.4.2 güncellemesi ile ilgili olarak zamanlama beklentinizi paylaşır mısınız?




yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

51 yorum - “Galaxy S4, Note 3’e Android 4.4.2 Yakın”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Arkadaşlar güncelleme geldi 4.4.2 sürümü S4 te yükledim gayet güzel tavsiye ederim stabil çalışıyor. .

" Galaxy S4, Note 3’e Android 4.4.2 Yakın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galaxy S4, Note 3’e Android 4.4.2 Yakın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galaxy S4, Note 3’e Android 4.4.2 Yakın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "