Galaxy S9 ne kadar sattı?


20 Temmuz 2018 Cuma 15:52
Galaxy S9 ne kadar sattı?

Geçtiğimiz günlerde, Samsung’un finansal sonuçları hakkında bir haber paylaşmıştık. Bu haberde, Samsung’un karlılık noktasında uzun bir aradan sonra düşüş yaşadığı açıklanmıştı. Bunun başlıca sebepleri arasında Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modellerinin satış rakamları yer alıyor. Peki, Galaxy S9 ne kadar sattı? Galaxy S9 ve S9 Plus modellerine ait satış rakamları ortaya çıktı

Galaxy S9 Plus ve Galaxy S9 ne kadar sattı?

Samsung’un 2018 yılının ilk döneminde satışa sunduğu Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modellerinin 2. çeyrek satış rakamları ortaya çıktı. Açıklanan rakamlar, 2018 yılının ilk çeyrek dönemine göre düşüş yaşandığını gösteriyor.

Galaxy S9 ne kadar sattı?

2018 yılının ilk ve ikinci çeyrek satış rakamları kıyaslandığında, Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modellerine olan ilginin azaldığı ortaya çıkıyor. Yılın ilki 4 aylık döneminde 10.2 milyon adet ürün satışı elde eden Samsung’un, Haziran ayında biten ikinci çeyrek döneminde ise 9 milyon satış elde ettiği açıklandı. Toplam satış rakamı ise ilk yarı yıl için 19.2 milyon olarak karşımıza çıkıyor.

Her yılın ilk çeyrek döneminde satışa çıkan Galaxy S modelleri, bu dönem içinde büyük ilgi görüyor. Bu durumu destekleyen örnek ise Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinin satış rakamları. Benzer zaman dilimleri içinde satışa çıkan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modelleri, ilk çeyrek dönemde 10.3 milyon satış elde ederken, ikinci çeyrek dönemde ise 15.6 milyona ulaşmıştı.

Geçen yılın amiral gemisi olan Galaxy S8+ serisi de toplam satışlarda Galaxy S9 serisinden 2 milyon daha fazla satmayı başardı. Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleri, bu zaman dilimi içinde 21.2 milyon gibi önemli rakama ulaşmayı başardı.

Yılın kalan kısmında da Galaxy S9 serisinin satışlarında düşüş beklenirken, Galaxy Note 9‘un pazara girişi ile Samsung’un genel satış rakamlarında bir artışın olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bu yıl yaşanan düşüşün başlıca sebepleri arasında, Android ekosisteminde yer alan rakiplerin yenilikçi ve çok satan amiral gemileri üretmiş olması geliyor. Samsung’un Galaxy S9 serisi, rakiplerine kıyasla, daha az yenilikçi özellikler ile geldiği için, telefon kullanıcıları tarafından, önceki yıllara kıyasla daha az ilgi gördü.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
|SeYYaH|
|SeYYaH|
2 yıl önce

Aslında bu kadar dişli rakipler arasından sıyrılıp 10 milyon cihaz satabilmek büşük başarı. Her çıkan yeni modelin fiyat olarak bir öncekini katlayarak nerdeyse bir servet değerine ulaştığı günümüzde az bir başarı değildir. S3 ilk çıktığında birini rahmetli eşime, birini kendime almıştım ve öyle çok da zorlanmamıştım. Sanırım takribi olarak bin lira civarıydı. Ki, o cihaz bir rekor kırarak toplamda 53 milyon satmayı başarmıştı. Ne ki o günlerde bu günün canavar Çinlileri yoktu, rakipler azdı. Bu sektörde artık bir cihaz satabilmek ekmeği aslanın ağzından değil, midesinden çıkarmaya benziyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Zaten hep çok satıyor ne hikmetse

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Yanlış fiyat politkası. HTC’nin yaptığı hatayı yapıyorlar. Hiçbir telefon vazgeçilmez değil. Tahminimce 2 yıl içinde çöküş başlayacak.

" Galaxy S9 ne kadar sattı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galaxy S9 ne kadar sattı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galaxy S9 ne kadar sattı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!