Okunma

Galaxy S9+ mı Note 8 mi? Hangisi daha maliyetli?


17 Mart 2018 Cumartesi 14:55
Galaxy S9+ mı Note 8 mi? Hangisi daha maliyetli?

Telefonların satış fiyatlarını biliyoruz. Peki ya maliyetleri? Bugün sizinle en ünlü telefonların maliyetlerini inceleyeceğiz. Peki Galaxy S9 Plus Note 8 mi daha maliyetli? iPhone X, maliyetine en çok para harcanan telefon mu? Gelin birlikte inceleyelim!

Markalar, akıllı telefonlarınızın maliyetlerini açıklamıyor

Bir akıllı telefon yapmanın tam olarak ne kadar maliyetli olduğunu hesaplamak, üçüncü taraflar için zorlayıcı bir meseledir çünkü şirketler, bileşen maliyetlerini açıkça söylemez.

Piyasa analistleri, popüler akıllı telefon modellerinin maliyetini hesaplamak için genellikle farklı kaynaklardan elde edilen tahminlere güvenir.

Bir yabancı kaynak, piyasadaki popüler akıllı telefon modellerinin maliyet analizini derledi. Maliyet karşılaştırması, tamamen doğru veya yanlış olabilecek tahminlere dayanırken, yine de bu konuda sahip olduğumuz en iyi tahminleri temsil ediyor.

Analiz, popüler akıllı telefonların üretim maliyetine ulaşmak için çeşitli bileşen fiyatlarını dikkate aldı. Analizde belirtilen maliyetler, üretilme tarihinde ortaya çıkan sonuçlar. Bileşenlerin mevcut maliyetlerini yansıtacak şekilde bir ayarlama yapılmadı.

Galaxy S9 Plus mı Note 8 mi daha pahalı?

Analize göre Galaxy S9 Plus, Galaxy Note 8‘den daha pahalı olsa da Note 8, S9 Plus’dan daha yüksek fiyata piyasaya çıktı.

Galaxy S9 Plus 379 dolara mal edilirken, Note 8’in mal edilmesi 369 dolar tutuyor.

Samsung, akıllı telefonlarında kullanılan bileşenlerin çoğunu kullanıyor ve bu nedenle bu bileşen maliyetlerinden bazılarını Samsung grubu içindeki diğer bölümlere ödüyor. Diğer yandan Apple, Samsung dahil olmak üzere diğer tedarikçilerinden iPhone bileşenlerinin çoğunu tedarikediyor.

iPhone X, maliyeti en pahalı telefon

Aşağıda göreceğiniz grafikte iPhone X’un maliyetinin 389.5 dolar olduğunu göreceksiniz.

Galaxy S9 Plus Amerika’da 900 dolar civarında satılıyor. iPhone X’un Apple fiyatı ise 1000 dolar.

Akıllı telefonlar maliyet tablosu

Akıllı telefonlar maliyet tablosu

Maliyetleri arasındaki 9.5 dolarlık fark, satışına nasıl 100 dolarlık bir fark olarak yansıyabiliyor?

Cihazların şirkete olan gerçek maliyeti, Ar-Ge, pazarlama giderleri, yazılım geliştirme maliyetleri, dağıtım maliyetleri vb. gibi diğer önemli maliyetleri içerdiğinden bu tarz farklar oluşabiliyor.

:: Sizce maliyetlere göre satış fiyatları normal mi?
yazarCem Mildon

Teknoloji, spor ve kripto para gibi alanlarda çeşitli tecrübeleri ve girişimleri bulunan Cem, içeriklerini okuyuculara sunmaktan büyük zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Galaxy S9+ mı Note 8 mi? Hangisi daha maliyetli?”

  1. Vanilla Sky dedi ki:

    “Analize göre Galaxy S9 Plus, Galaxy Note 8‘den daha pahalı olsa da Note 8, S9 Plus’dan daha yüksek fiyata piyasaya çıktı.

    Galaxy S9 Plus 369 dolara mal edilirken, Note 8’in mal edilmesi 379 *****

    Karışmış sanırım biraz?

  2. mandreka dedi ki:

    Yanlış yazmışsınız, s9+ 379 dolar, note 8 369 dolar

" Galaxy S9+ mı Note 8 mi? Hangisi daha maliyetli? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galaxy S9+ mı Note 8 mi? Hangisi daha maliyetli? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galaxy S9+ mı Note 8 mi? Hangisi daha maliyetli? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "