Okunma

Galeri: Audi’den Bir Otomobil Mucizesi


23 Eylül 2010 Perşembe 07:45
Galeri: Audi’den Bir Otomobil Mucizesi

Iron Man filmlerinin gözdesi, Audi’nin medari iftiharı, süper spor sınıfında, Ferrari, Lamborghini, Aston Martin ve Maserati gibi rakiplerle kıyasıya savaşan R8, artık eskisinden bile çok daha güçlü. R8 GT olarak isimlendirilen “top model”, 100 kilometreye tırmanmak için yalnızca 3.1 saniye talep ediyor ve 330 kilometre son hıza ulaşabiliyor.

Tüm bu güç, baz(!) modellerin 517 beygirlik motorunun 35 beygir güçlendirilip 552 beygire taşınması ve 100 kilodan fazla ağırlık tasarrufu yapılması ile mümkün olmuş. Araç, sadece motoruna değil, DVD destekli LCD ekran, 7 havayastığı, ABS Plus, ESP, alüminyum kokpit, 7 ileri otomatik vites gibi donanımlarına da güveniyor. Maalesef satış fiyatı, epey derin bir petrol kuyusunu bulmayı zorunlu kılıyor: 150.000 sterlin, yani 350.000 tl ve muhtemelen bir o kadar da vergi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Galeri: Audi’den Bir Otomobil Mucizesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galeri: Audi’den Bir Otomobil Mucizesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galeri: Audi’den Bir Otomobil Mucizesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "