Okunma

Galeri: Porsche’dan Mavi Yıldırım!


01 Ekim 2010 Cuma 09:30
Galeri: Porsche’dan Mavi Yıldırım!

Porsche bombalarını tek tek patlatıyor. Ünlü Alman üretici geçen hafta 911 GTS’i, bu hafta da 911 Speedster’ı tanıttı. 911 Speedster’ın tarihi fazlasıyla renkli: 1953 yılında tanıtılan ve o zamanki ismi “356 Speedster” olan araç, yarışlarda büyük başarılar kazanmış ve asfalt versiyonları da yüksek satış oranlarına ulaşmıştı. Porsche’un iddiası, geçmişin ruhunu, geleceğin teknolojisi birleştirip mükemmelliğin ötesine geçmek.

 

Panamera ve Cayenne dışındaki tüm Porsche modelleri gibi iki kişilik oturma kapasitesine sahip olan kara roketi, kalbindeki 408 beygirlik, boxer motor ünitesinden güç alacak. Hafifliği ile öne çıkan Roodster, firmanın iddiasına göre, 100 kilometre/saat hıza 4 saniyenin altında erişip, 300 kilometre/saat son sürate ulaşabilecek. Deri döşeme, otomatik klima, LCD ekran, seramik frenler gibi donanımlar da, Porsche’un elini güçlendirecek. 2011 başında piyasaya sürülecek otomobil, 200.000 euroluk fiyatla (300.000 TL), alıcılarına kavuşacak.

 

 

 

 

:: Sizce dünyanın en kaliteli otomobillerini, hangi firma üretiyor?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Galeri: Porsche’dan Mavi Yıldırım! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Galeri: Porsche’dan Mavi Yıldırım! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galeri: Porsche’dan Mavi Yıldırım! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "